Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Aktywne gospodynie z gminy Stęszew zaprezentowały się na łamach naszego albumu

Redakcja
"Głos Wielkopolski" oraz serwisy naszemiasto.pl wydadzą album, w którym zaprezentują działalność Kół Gospodyń Wiejskich aktywnie działających na terenie Wielkopolski. Przeczytacie tam także o kołach z gminy Stęszew

Koła Gospodyń Wiejskich wciąż kojarzone są głównie ze starszymi paniami w ludowych strojach. Owszem, seniorki aktywnie działają w tych organizacjach, jednak jest tam miejsce również dla młodych, aktywnych i kreatywnych kobiet.

Dziś Koła Gospodyń Wiejskich stawiają przed sobą nowe i coraz bardziej ambitne zadania. Poza pielęgnowaniem rodzimych tradycji, przekazywaniem z pokolenia na pokolenie przepisów na tradycyjne dania, zajmują się także aktywizacją mieszkańców ich małej społeczności. Sprawnie działające KGW organizują warsztaty tańca, wycieczki krajoznawcze, czy nawet zajęcia fitness. Aktywne i zaradne Panie dbają, aby mieszkańcy małych miejscowości mieli zapewniony dostęp do kultury, edukacji i rozrywki. Właśnie o tym opowiemy na łamach albumu "Koła Gospodyń Wiejskich w Wielkopolsce"

Partnerem albumu "Koła Gospodyń Wiejskich w Wielkopolsce" jest gmina Stęszew, która na jego łamach również zaprezentowała aktywne gospodynie ze swojego terenu.

- Stęszew, to malowniczo położona gmina na mapie powiatu poznańskiego, którą tworzą przede wszystkim ludzie pełni pasji. Na jej terenie działa wiele organizacji, które skupiają bardzo kreatywnych i twórczych mieszkańców. Jedną z takich grup są niewątpliwie koła gospodyń wiejskich. To panie, które nie tylko potrafią przyrządzać pyszne potrawy i kultywować zapomniane tradycje. To przede wszystkim zrzeszenie kobiet, które niezależnie od wieku potrafią wspólnie spędzać czas, działając przy tym na rzecz naszej lokalnej społeczności. Zapraszam Państwa do zapoznania się pokrótce z działalnością i historią Koła Gospodyń Wiejskich w Mirosławkach i Zamysłowie = mówi burmistrz gminy Stęszew, Włodzimierz Pinczak.

Gmina Stęszew - warto tutaj zajrzeć.

Stęszew - miejsce szczególne na mapie powiatu poznańskiego, które nie tylko zachwyca krajobrazem i zapewnia spokojne życie, ale także daje duże możliwości inwestycyjne. Gmina, w której w naturalny sposób tradycja łączy się z nowoczesnością. To malowniczy wycinek kraju. Swoją urodę zawdzięcza przede wszystkim aż dziewięciu jeziorom oraz lasom.

Gmina Stęszew zachowała swój rolniczy charakter. Mimo to bardzo dobrze rozwija się na jej terenie handel i przemysł. Szybko zwiększa się liczba nowych podmiotów gospodarczych. Prężnie rozwija się infrastruktura techniczna.

Gmina jest w pełni zwodociągowana i zgazyfikowana. Ciągłej rozbudowie podlega gminna sieć kanalizacyjna. Funkcjonują także dwie nowoczesne oczyszczalnie ścieków w Witoblu i Strykowie. Na bieżąco prowadzone są remonty gminnych dróg. Gmina Stęszew kładzie duży nacisk na zapewnienie dzieciom i młodzieży jak najlepszych warunków do nauki. Na jej terenie działają żłobki, przedszkola oraz szkoły podstawowe. Nie brakuje boisk wielofunkcyjnych.

O rozwój fizyczny mieszkańców dbają szkolne i gminne kluby sportowe. Wielbiciele bardziej statycznych sportów spotykają się na zawodach wędkarskich czy turniejach szachowych.

Gmina Stęszew zapewnia również wspaniałe warunki do pieszych i rowerowych wycieczek. Ciągle rozwija się sieć ścieżek rowerowych oraz edukacyjno--turystyczno-kulturowych. Jedną z nich jest ścieżka „Wokół Stęszewa”.

Organizowane są również liczne imprezy, charakterystyczne dla gminy. Należą do nich m.in. Święto Stęszewa, dożynki, rajdy rowerowe, biegi przełajowe, marsze nordic walking, a sporty wodne uprawiać można m.in. w miasteczku Wake City nad jeziorem Lipno.

Na terenie gminy znajduje się wiele cennych i dobrze zachowanych zabytkowych budowli, które dokumentują dzieje regionu. Należą do nich m.in.: dom z podcieniami, zbudowany w XVIII w., a także dwa kościoły - św. Trójcy oraz Sanktuarium Matki Bożej Stęszewskiej. Nad rzeką Samicą znajduje się owiane legendami grodzisko średniowieczne „Pańska Góra” (niegdyś stał tu wzniesiony przez Mikołaja Stęszewskiego zamek, z którego żelazne drzwi eksponowane są w miejscowym Muzeum). W roku 2020 gmina Stęszew obchodziła jubileusz 650 -lecia nadania praw miejskich.

od 7 lat
Wideo

Konto Amazon zagrożone? Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto