Wybierz region

Wybierz miasto

  25 lat za zabójstwo

  Autor: SAGA

  2000-07-04, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  Po 25 lat pozbawienia wolności orzekł wczoraj Sąd Okręgowy w Poznaniu wobec zabójców 83- letniej kobiety z Baranowa pod Poznaniem. Wyrok nie jest prawomocny. Dwaj mężczyźni, 28-letni Paweł Sz.

  Po 25 lat pozbawienia wolności orzekł wczoraj Sąd Okręgowy w Poznaniu wobec zabójców 83- letniej kobiety z Baranowa pod Poznaniem. Wyrok nie jest prawomocny.  Dwaj mężczyźni, 28-letni Paweł Sz. i 44-letni Ryszard G. zamordowali Janinę S. w grudniu 1998 roku, w jej własnym domu. Ponieważ kobieta nie otwierała drzwi nieznajomym, sprawcy wykorzystali jej wcześniejszą znajomość z Ryszardem G. - Janina S. otworzyła mu drzwi niczego nie podejrzewając

  Jak ustalił sąd, Paweł Sz. przewrócił staruszkę i bił ją pięściami po głowie. Chciał, by powiedziała, gdzie ukryte są pieniądze i złoto. Janina S. twierdziła, że żadnych oszczędności nie ma. Wówczas zabójca udusił ją paskiem Ryszarda G, a następnie ugodził nożem w szyję. Łupem bandytów padło 30 zł i przedmioty o łącznej wartości ok. 2 tys. złotych.

  Sąd podkreślił, że sprawcy działali z niskich pobudek - dla chęci zysku, że zachowywali się brutalnie, a starsza kobieta nie miała żadnych szans na obronę. Sąd nie znalazł żadnych okoliczności łagodzących dla sprawców zabójstwa.

  Wyrok nie jest prawomocny. Obrona zapowiedziała apelację.

  Sonda

  Które ze świąt uważasz za bardziej poznańskie?

  • Dzień Św. Marcina (77%)
  • Imieniny Miasta - Dzień Patronów Miasta Piotra i Pawła (23%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.