Wybierz region

Wybierz miasto

  Będzie kredyt na nauczycieli

  Autor: JOD

  2000-09-06, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  Podczas wczorajszej sesji radni zadecydowali o zaciągnięciu kredytu na wypłaty nauczycielom obiecanych przez rząd pieniędzy. Zmniejszyli dochody miasta, gdyż zmniejszyła się sprzedaż mienia komunalnego.

  Podczas wczorajszej sesji radni zadecydowali o zaciągnięciu kredytu na wypłaty nauczycielom obiecanych przez rząd pieniędzy. Zmniejszyli dochody miasta, gdyż zmniejszyła się sprzedaż mienia komunalnego.

  W budżecie Poznania brakuje 46 mln zł na wypłatę nauczycielom dodatkowych pieniędzy, będących rezultatem podpisania Karty Nauczyciela. 30 mln zł miasto pożyczy w banku. Pozostałą kwotę przekaże z rezerwy budżetowej, ,,obetnie'' też inwestycje. Władze Poznania będą się starać o wyegzekwowanie pieniędzy dla nauczycieli od rządu. Wiele dyskusji wywołała planowana przez samorząd przebudowa ul. Bukowskiej. Inwestycji tej, podyktowanej rozwojem portu na Ławicy, nie było we wcześniejszych planach.
  Ustawa uwłaszczeniowa sprawiła, że miasto zarobi w tym roku mniej pieniędzy - ludzie wstrzymują się z kupnem mieszkań komunalnych. Radni zadecydowali o zmniejszeniu planowanych dochodów o 2,5 mln zł. - Tegoroczny budżet okazał się trudnym, ale nie ma zagrożeń dla finansów miasta. Poradzimy sobie z wszystkimi zadaniami - komentował prezydent Ryszard Grobelny.
  Agencja Mienia Wojskowego chciała sprzedać Fort VII, miejsce martyrologii Polaków. Władze Poznania chcą temu zapobiec uzyskując obiekt na własność. Wojsko zgodziło się na zamianę na znajdujący się przy ul. Rumuńskiej Fort VIII. Wczoraj radni wyrazili zgodę na tę transakcję. Mówili też o potrzebie traktowania przez rząd Fortu VII, gdzie straciło życie ok. 45 tys. więźniów, tak jak pozostałych, chronionych prawem obozów koncentracyjnych.

  Sonda

  Które ze świąt uważasz za bardziej poznańskie?

  • Dzień Św. Marcina (77%)
  • Imieniny Miasta - Dzień Patronów Miasta Piotra i Pawła (23%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.