Wybierz region

Wybierz miasto

  Będzie można spotkać się z Miką

  Autor: Juliusz PODOLSKI

  2000-08-10, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  Po raz pierwszy na świecie i to właśnie w Poznaniu podwójny bolid Formuły 1 będzie jeździł ulicami miasta. Po raz pierwszy też na takiej imprezie w Polsce pojawi się Mika Haekkinen.

  Po raz pierwszy na świecie i to właśnie w Poznaniu podwójny bolid Formuły 1 będzie jeździł ulicami miasta. Po raz pierwszy też na takiej imprezie w Polsce pojawi się Mika Haekkinen. Informowaliśmy już o tym, jako pierwsi w kraju, że 19 i 20 sierpnia odbędzie się w naszym mieście West MacLaren Mercedes Adrenalina.

  Mamy dla naszych Czytelników kolejne sensacyjne szczegóły planowanej imprezy.

  Jazda z Panisem

  West MacLaren Adrenalina to cykl spotkań z zawodnikami Formuły 1, jeżdżącymi w zespole West. Dla specjalnych gości, a także dla uczestników, którzy zostaną wyłonieni w losowaniu będą dodatkowe atrakcje, czyli przejazd podwójnym bolidem, za którego kierownicą zasiądzie znakomity, francuski kierowca Oliver Panis, a także MacLarenem GTR. Jest to samochód osiągający prędkość 100 kilometrów w 3,2 sekundy.

  Bolid na ulicach

  To będzie pierwsza okazja, by na żywo móc zobaczyć pojazdy jeżdżące w Formule 1 i wyścigach aut turystycznych - zawodach, które na świecie ogladają dziesiątki milionów ludzi. Tego nie można przegapić. Tym bardziej, że będzie można zobaczyć je pierwszego dnia po prostu na ulicach naszego miasta. Dokładną trasę przejazdu pokazuje zamieszczona obok infografika.

  Mika w Poznaniu

  Jako pierwsi znamy szczegóły pobytu dwukrotnego mistrza świata Formuły 1 Miki Haekkinena, który przyjedzie do Poznania tylko na jeden dzień - 19 sierpnia.
  Będzie można spotkać fińskiego mistrza kierownicy w EMPiK-u między godziną 11.00 a 11.30, gdzie rozdawać będzie autografy. Następnie przez pół godziny objeżdżać będzie nasze miasto. Kawalkada mercedesów pojedzie wokół placu Wolności, do Starego Rynku. Objedzie go dookoła i powróci na plac Wolności. Stamtąd uda się na parking przed Zamkiem. Tu przez prawie trzy godziny (między 12.00 a 14.50) będą trwały przygotowania do przejazdu podwójnego bolidu wyznaczoną trasą. Będzie to okazja, by choć z daleka zobaczyć, jak wyglada park maszyn Formuły 1 i praca mechaników.

  Niesamowite przeżycie

  Na razie nie jest jeszcze znana lista znakomitości, które zasiądą za kierowcą Oliverem Panisem w ,,Srebrnej Strzale''. W Modlinie pod Warszawą w ubiegłym roku tego zaszczytu dostąpił m.in. Marek Kondrat. Było to, jak sam określił, niesmowite przeżycie, którego nie da się zapomnieć. Jeszcze długo po wyjściu z pojazdu drżały mu nogi i nie mógł mówić.
  Fani Miki Haekkinena będą mogli także chwilę z nim porozmawiać, bowiem mistrz około godz. 14.00, wyjdzie na zamkowy balkon, po to tylko, by odpowiadać na pytania zadawane z tłumu.

  Wzrost Adrenaliny

  Prawdziwe emocje, szczególnie dla wybranych, rozpoczną się o godz. 14.55. Wówczas lepiej mieć ze sobą zatyczki do uszu, bo jak twierdzą wtajemniczeni, ryk silnika bolidu, jest wprost ogłuszający. Adrenalina będzie narastać, a jej finał nastąpi 20 sierpnia na Torze Poznań, gdzie będzie można zobaczyć brawurową jazdę tych dwóch samochodów w warunkach wyścigowych.


  Sonda

  Które ze świąt uważasz za bardziej poznańskie?

  • Dzień Św. Marcina (77%)
  • Imieniny Miasta - Dzień Patronów Miasta Piotra i Pawła (23%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.