Wybierz region

Wybierz miasto

  Bezdomni posprzątają Poznań?

  Autor: JOD

  2000-06-16, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  Bezdomni będą mogli zarobić sprzątając miasto. Poznański samorząd zwrócił się do organizacji pomagających bezdomnym z propozycją współpracy. Pracownicy Urzędu Miasta pracują nad programem współpracy z bezdomnymi.

  Bezdomni będą mogli zarobić sprzątając miasto. Poznański samorząd zwrócił się do organizacji pomagających bezdomnym z propozycją współpracy.  Pracownicy Urzędu Miasta pracują nad programem współpracy z bezdomnymi. Powierzenie im obowiązku stałego sprzątania określonych fragmentów miasta będzie korzystne dla obu stron. Bezdomni poczują, że mogą się przydać i zarobić pieniądze. Być może zastąpią niektóre firmy, do pracy których władze miasta miały dużo zastrzeżeń.

  Nie wiadomo jeszcze, w jakiej formie zawarte zostanie porozumienie z bezdomnymi. Samorząd powinien ogłosić przetarg. Z bezdomnymi mogłyby się porozumieć osiedlowe samorządy, którym miasto przekazuje pieniądze. Możliwa jest współpraca z dzielnicowymi delegaturami, albo z firmami ,,śmieciowymi'', z którymi rozlicza się samorząd.

  Urzędnicy boją się współpracy z bezdomnymi. - Organizacje deklarują stałą współpracę - mówi Józef Tupalski z Wydziału Inżyniera Miasta. - Mam nadzieję, że tak rzeczywiście będzie. Wystąpią jednak kłopoty, gdy jednego dnia przyjdzie do pracy 30 osób, a następnego kilka. Umowa powinna być dobrze sformułowana.  Chcą wspólpracować z miastem

  Pracownicy Urzędu Miasta przeprowadzili wstępne rozmowy z organizacjami charytatywnymi. Ośrodek dla Bezdomnych ze Szczepankowa deklaruje pracę 30 osób. Wielkopolskie Centrum Pomocy Bliźniemu Markot - 20 osób. Dom Charytatywny ,,Przystań'' - nie określił jeszcze liczby. Fundacja Pomocy Wzajemnej ,,Barka'' - 20 osób.

  Sonda

  Które ze świąt uważasz za bardziej poznańskie?

  • Dzień Św. Marcina (77%)
  • Imieniny Miasta - Dzień Patronów Miasta Piotra i Pawła (23%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.