Wybierz region

Wybierz miasto

  ,,Bolek i Lolek'' przegłosowany na tak

  Autor: SIEL, MAJ

  2000-08-31, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  Podczas wtorkowej sesji większość radnych głosowała przeciw wnioskowi o likwidacji żłobka przy ul. Cześnikowskiej. - Telefony się urywają. Rodzice chcą się upewnić, czy żłobek rzeczywiście będzie działał- mówi Daniela ...

  Podczas wtorkowej sesji większość radnych głosowała przeciw wnioskowi o likwidacji żłobka przy ul. Cześnikowskiej. - Telefony się urywają. Rodzice chcą się upewnić, czy żłobek rzeczywiście będzie działał- mówi Daniela Mańka, kierowniczka ,,Bolka i Lolka''.

  Jej zdaniem ta decyzja zakończyła stan niepewności trwający od maja. W tej chwili przy Cześnikowskiej przebywa 20 dzieci z ,,Bolka i Lolka'' oraz 9 z okolicznych żłobków, które w sierpniu są nieczynne.
  - Ile dzieci będę miała ostatecznie - jeszcze nie wiadomo. Część odejdzie do przedszkoli, ale zapewne przyjdą nowe, bo rodzice pobrali karty zgłoszeń. - mówi Daniela Mańka.
  Przeciwko wnioskowi Zarządu Miasta o likwidacji żłobka głosowali głównie radni z klubu SLD (20 głosów), za likwidacją opowiedziało się 18 radnych 4 wstrzymało się od głosu. Żeby Zarząd Miasta mógł powrócić do tej sprawy na sesji muszą minąć trzy miesiące.
  Do przeznaczonego na 80 malców żłobka zapisano dotychczas 20 dzieci.
  Jeśli żłobek miałby nadal funkcjonować przy tak małym obłożeniu, jak teraz, do każdego z dzieci trzeba by dopłacać miesięcznie 2.350 zł- wynika z obliczeń Urzędu Miejskiego.

  Sonda

  Które ze świąt uważasz za bardziej poznańskie?

  • Dzień Św. Marcina (77%)
  • Imieniny Miasta - Dzień Patronów Miasta Piotra i Pawła (23%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.