Wybierz region

Wybierz miasto

  Drżyjcie przestępcy!

  Autor: SAGA

  2000-05-29, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  Wielkopolski komendant wojewódzki, insp. Tadeusz Pawlaczyk spotkał się z grupą niemieckich policjantów. Rozmawiali przede wszystkim o współpracy w zwalczaniu przestępczości samochodowej.

  Wielkopolski komendant wojewódzki, insp. Tadeusz Pawlaczyk spotkał się z grupą niemieckich policjantów. Rozmawiali przede wszystkim o współpracy w zwalczaniu przestępczości samochodowej.


  - Staramy się uporządkować i odnowić kontakty, które zawierały stare, mniejsze województwa - powiedział nam insp. Tadeusz Pawlaczyk. - Niemcy mają spore doświadczenia w zwalczaniu przestępczości samochodowej. Jest to problem dużych miast wielkopolskich, głównie Poznania. My łapiemy złodziei, likwidujemy ,,dziuple'', jednak ciągle - zbyt słabo współpracują z nami mieszkańcy.

  W obu krajach, w wydziałach kryminalnych pracują podobne grupy samochodowe, zajmujące się ściganiem złodziei, odszukiwaniem miejsc, w których auta są przechowywane, a numery - przebijane. Podczas prowadzonych w KWP rozmów, nikt również nie ukrywał, że sporo aut skradzionych w Niemczech trafia do Polski, albo przez nasz kraj jest przewożonych na wschód. Dlatego właśnie policjanci postanowili rozszerzyć współpracę o wymianę informacji operacyjnych.

  - Najbardziej jesteśmy zainteresowani Wielkopolanami, którzy popełnili przestępstwo, a są dla nas nieuchwytni, bo przebywają za granicą - wyjaśniał insp. T. Pawlaczyk, przypominając, że policja z Wielkopolski może się pochwalić wieloma sukcesami, które odniosła dzięki współpracy z Niemcami. Przykładem może być zlikwidowanie przez ,,nasze'' Centralne Biuro Śledcze gangu z Konina, który trudnił się kradzieżą samochodów z państw zachodnioeuropejskich oraz Skandynawii.

  Sonda

  Które ze świąt uważasz za bardziej poznańskie?

  • Dzień Św. Marcina (77%)
  • Imieniny Miasta - Dzień Patronów Miasta Piotra i Pawła (23%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.