Wybierz region

Wybierz miasto

  Dziewczęta biegną po mundury

  Autor: GOK

  2000-06-28, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  Bardzo trudne, tak wysokie wymagania jak dla chłopaków, pewno i tak się nie dostanę i jutro do domu - tak wczorajszy egzamin ze sprawności fizycznej komentowały dziewczęta, kandydatki do poznańskiej szkoły oficerskiej.

  Bardzo trudne, tak wysokie wymagania jak dla chłopaków, pewno i tak się nie dostanę i jutro do domu - tak wczorajszy egzamin ze sprawności fizycznej komentowały dziewczęta, kandydatki do poznańskiej szkoły oficerskiej. Mimo to startowały z cichą nadzieją, że wkrótce będą jednak mogły założyć mundury.


  - Powiemy cała prawdę - żartowały dziewczęta, które zastaliśmy przy bieżni. - Każą nam biegać pod wiatr, a nie z wiatrem. A w biegu na sto metrów możemy mieć gorsze wyniki od chłopaków tylko o dwie setne sekundy! Z tym mogą sobie dać radę tylko lekkoatletki, które 4-5 lat trenują. I nic dziwnego, że cała świetlica wypełniona jest dziewczynami, które już biegały, a tylko dwie zmieściły się w normach czasowych...


  Nie poddają się

  Dwie Marty, trzy Anki, Monika, Magda i Asia nie zrażają się tym jednak. Przyjechały do poznańskiej Wyższej Szkoły Oficerskiej im. S.Czarnieckiego, rozpakowały w pokojach i już wczoraj przystąpiły do pierwszego egzaminu - biegu na 100 metrów, pływania na dystansie 50 metrów i znajomości języka obcego. Dziś czeka je podciąganie na drążku, bieg na 1000 metrów i egzaminy z wybranych przedmiotów ,,szkolnych'' takich jak historia, czy geografia.


  Drążek najtrudniejszy

  - Słyszałyśmy, że jest nas 217, a mają przyjąć tylko 30 kobiet - opowiadają kandydatki na oficerów. - A my chcemy być w wojsku, tak jak mężczyźni - z pasji, bo lubimy mundur, bo wreszcie nie jesteśmy od nich gorsze!

  - Chcemy zmienić układ - my do wojska, a oni do kuchni - dodaje energicznie jedna z dziewcząt, wywołując entuzjazm wśród koleżanek.

  Najtrudniejszym punktem dzisiejszego egzaminu będzie ponoć podciąganie się na drążku. Wcześniej ćwiczyły to tylko niektóre panie, a i te są zdziwione tym, że drążek jest tak wysoko.

  Sonda

  Które ze świąt uważasz za bardziej poznańskie?

  • Dzień Św. Marcina (77%)
  • Imieniny Miasta - Dzień Patronów Miasta Piotra i Pawła (23%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.