Wybierz region

Wybierz miasto

  Europa w Poznaniu

  Autor: JAC

  2003-01-22, Aktualizacja: 2004-12-17 23:46

  Reprezentacja Polski w hokeju na trawie kobiet, po raz pierwszy zagra w halowych mistrzostwach Europy do lat 21 grupy A, które odbędą się od 24 do 26 stycznia w Poznaniu.

  Reprezentacja Polski w hokeju na trawie kobiet, po raz pierwszy zagra w halowych mistrzostwach Europy do lat 21 grupy A, które odbędą się od 24 do 26 stycznia w Poznaniu. Impreza odbywać się będzie w hali sportowej Gimnazjum nr 54 przy ul. Newtona.
  W mistrzostwach wystąpi osiem najlepszych drużyn europejskich w tej kategorii wiekowej, które podzielono na dwie grupy. Grupa A: Austria, Czechy, Litwa, Szwajcaria; grupa B: Białoruś, Francja, Polska, Ukraina. Podczas poprzednich ME złoty medal wywalczyła Litwa, srebrny - Białoruś, a brązowy - Ukraina. Polki awansowały do grupy A, wygrywając turniej w Bratysławie. Trenerem ,,biało-czerwonych’’ jest Jerzy Wybieralski, który powołał na turniej 12 zawodniczek: bramkarki - Magdalena Rymarz (LKS Nysa) i Aleksandra Cieślak (Polar Wrocław) oraz zawodniczki z pola - Marlena Rybacha, Agnieszka Piechocka (obie LKS Nysa), Marta Wiśniewska, Monika Mrozińska, Natalia Wiśniewska (Sparta Gniezno), Anna Woźniak (Polonia Wrocław), Joanna Wieloch (Polar), Urszula Wybieralska, Joanna Jóźwiak (Pocztowiec P-ń) i Katarzyna Gąsior (Dyszka Gniezno). Średnia wieku polskiej kadry wynosi 18,5 lat.
  Początek turnieju w piątek o godz. 9.00 meczem Litwa - Szwajcaria. Polki tego dnia zagrają dwa razy: z Białorusią o godz. 11.00 i z Ukrainą o godz. 19.00.

  Sonda

  Które ze świąt uważasz za bardziej poznańskie?

  • Dzień Św. Marcina (77%)
  • Imieniny Miasta - Dzień Patronów Miasta Piotra i Pawła (23%)