Wybierz region

Wybierz miasto

  Favano podpisał

  Autor: LEM

  2005-02-11, Aktualizacja: 2005-02-11 07:02

  24-letni Argentyńczyk Matias Ezequiel Favano Otermin będzie w Lechu. Wczoraj klub podpisał z nim roczny kontrakt. Argentyńczyk trafił do Poznania z Grecji.

  24-letni Argentyńczyk Matias Ezequiel Favano Otermin będzie w Lechu. Wczoraj klub podpisał z nim roczny kontrakt.

  Argentyńczyk trafił do Poznania z Grecji. Był testowany w Arisie Saloniki, czyli w tym samym klubie, do którego uciekł z Lecha Emmanuel Ekwueme. W klubie z Salonik nie zdołał jednak przebić się do pierwszego zespołu. Greccy mieli wyczerpany już limit obcokrajowców spoza Unii Europejskiej i zrezygnowali z podpisania z nim kontraktu.
  Polską ligę polecił mu Maciej Murawski, były piłkarz Lecha obecnie zawodnik Arisu. Najpierw trafił do Krakowa, ale Wojciech Stawowy, trener Pasów, nie potrafił na testach wytłumaczyć mu taktyki swojej drużyny.

  Spodobał się natomiast szkoleniowcowi Lecha Czesławowi Michniewiczowi.

  - Widać, że to jest chłopak, który wiele potrafi. Graliśmy na śniegu i lodzie, a mimo tego starał się grać z pierwszej piłki. Ma też naturalną łatwość gry do przodu. Jesienią brakowało nam rozgrywającego, teraz mamy wreszcie typowego środkowego pomocnika – mówi szkoleniowiec.
  Matias Favano ma bardzo dobre warunki fizyczne. Jest wysoki (188 cm) silny i... odważny.

  Podczas sobotniego sparingu z Groclinem, jako jedyny w drugiej połowie zagrał w krótkich spodenkach. A temperatura dochodziła do minus 5 stopni.

  - Na pewno jego przyjście wzmocni jeszcze rywalizację wśród pomocników – cieszy się Michniewicz
  Argentyńczyk jest wychowankiem Espanolu Buenos Aires. Grał też w urugwajskim Racingu Montevideo i chilijskim Universidad de Concepcion. Jego kontrakt z Lechem obowiązywać będzie przez rok z opcją przedłużenia umowy o kolejne trzy lata.

  W barwach Lecha grał już jeden Argentyńczyk. German Dario Rodriguez wiosną 1991 zaliczył w pięć spotkań.  Dwa sparingi Lecha

  W sobotę Lech rozegra ostatnie dwa sparingi przed odlotem do Turcji. O 12: 00 w Szamotułach część lechitów zmierzy się z Koroną Kielce, a o 14: 30 w Opalenicy Lech rozegra mecz z bialoruskim Torpedo Żodino.

  Sonda

  Które ze świąt uważasz za bardziej poznańskie?

  • Dzień Św. Marcina (77%)
  • Imieniny Miasta - Dzień Patronów Miasta Piotra i Pawła (23%)