Wybierz region

Wybierz miasto

  Faworyci w gipsie

  Autor: Juliusz PODOLSKI

  2000-07-10, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  III eliminacja wyścigów motocyklowych odbywająca się na poznańskim torze była pechowa dla faworytów, którzy z powodu kontuzji nie mogli wziąć udziału w walce o najwyższe lokaty.

  III eliminacja wyścigów motocyklowych odbywająca się na poznańskim torze była pechowa dla faworytów, którzy z powodu kontuzji nie mogli wziąć udziału w walce o najwyższe lokaty. Część z nich nabawiła się ich przed zawodami, niektórzy zaś na treningu. W sumie zawody były bardzo emocjonujące, a nowością jest wprowadzenie klasy amatorskiej.


  Janusz Oskaldowicz, który oddał swój motocykl w Supersporcie 600 Andrzejowi Pawelcowi (A. Wielkopolski) na poprzedniej eliminacji i zapowiedział, że walczyć będzie tylko w Superbikach, na treningu odniósł kontuzję. Przypomnijmy, że w ubiegłym sezonie również w Poznaniu po upadku i złamaniu miednicy ,,Profesor'' nie mógł walczyć o mistrzowski tytuł. Tym razem wywrócił się na zakręcie przed prostą start-meta. W wyniku upadku ma złamane śródstopie.

  Myszka też w gipsie

  Teodor Myszkowski (A. Wielkopolski), główny kandydat do mistrzowskiego tytułu w Stocksport, doznał złamania nogi podczas treningu.

  Pojechałem na Biedrusko, tam chciałem pojeździć, bo treningi na torze są zbyt drogie. Jedna sesja to konieczność założenia nowych opon mówi ,,Myszka''. W trakcie wchodzenia w zakręt położyłem motocykl i zawadziłem kostką o kamień. Kość nie wytrzymała. Przerwa na sześć tygodni. Od kilku dni nagrzewam stopę dwa razy dziennie i mam nadzieję, że już trzy tygodnie po złamaniu, wystartuję.

  Prowadzący w Hondzie Hornet Dariusz Pawelec (A. Wielkopolski) podczas porannego warm-up przewrócił się i złamał obojczyk. Kolejny więc faworyt unieruchomiony w gipsie.

  Ozdobą Heniu Wróblewski

  Najbardziej pasjonujący wyścig miał miejsce w obecnie najsilniejszej klasie Supersport 600. Tu z pierwszego pola startował Paweł Szkopek. Słabiej pojechali w ulewnym deszczu na sesji kwalifikacyjnej mistrz Polski Artur Wajda (A. Polski) 8 miejsce i Henryk Wróblewski (AW) 11 miejsce. Na starcie Heniu zaspał i wystartował jako ostatni. Jednak już po 2 kółku był trzeci, by na 4. objąć prowadzeni, które utrzymał do 8 kółka. Potem zaciekle walczył w obronie drugiego, tracąc je na rzecz Andrzeja Pawelca na 4 kółka przed metą.

  Straciłem zupełnie trening, miałem słaby czas powiedział nam Wróblewski. Później w wyścigu połowa toru była sucha, połowa mokra. Trudno się jechało. Tym razem młodzi byli mocniejsi. Ja już ścigam się 25 lat. Mimo to celem jest jednak mistrzostwo i w następnym wyścigu młodym wilkom nie będzie tak łatwo.

  Słabiutko spisuje się ubiegłoroczny mistrz Polski, Artur Wajda, który ,,zamiatał ogony'' w wyścigu i ukończył go na odległym 10. miejscu. Słabszą formę sygnalizował już w poprzedniej eliminacji. Tym razem był jeszcze gorszy i raczej chyba nie będzie walczył o obronę mistrza.

  Amatorzy na starcie

  Organizatorzy wyścigów zaprosili do startu amatorów, którzy pojechali na motocyklach różnych mocy. We wtorek na treningu było ich blisko 20. Na starcie w niedzielę zameldowało się tylko 5, ale w tym jedna pani, Katarzyna Pstrowska (A. Polski), która przyjechała na ostatnim miejscu. Amatorzy będą mogli wystartować jeszcze raz w Poznaniu 9 i 10 września podczas ostatniej VI elliminacji MP.  Zwycięzcy:

  Otwarte Mistrzostwa Polski:

  Superbike: Tomasz Kędzior (A. Polski, Kawasaki), Supersport 600: Paweł Szkopek (A. Wielkopolski, Honda), Stocksport: Xavier Retat (AMK Gliwice, Honda)

  Młodzieżowe Mistrzostwa Polski:

  125 Sport Production: Marcin Kosowski (KM Pionier, Honda)

  Puchar PZM:

  Sport Pow. 400: Krzysztof Robak (A. Wielkopolski, Honda), Supersport 400: Marek Nyga (AMK Gliwice, Kawasaki), 125 ccm: Werner Steege (NIemcy, HKM, Honda), Honda Hornet: Grzegorz Karczewski (A. Wielkopolski, Honda)

  Klasa Amatorska:

  Philippe Esposito (Honda)

  Sonda

  Które ze świąt uważasz za bardziej poznańskie?

  • Dzień Św. Marcina (77%)
  • Imieniny Miasta - Dzień Patronów Miasta Piotra i Pawła (23%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.