Wybierz region

Wybierz miasto

  Flotylla płynie po Warcie

  Autor: ŁOS

  2000-06-19, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  Wczoraj o godz. 10.00 nad Wartą na Szelągu wystartowała grupa czterech dużych jednostek żaglowych i motorowych: ,,Barbara'' (kpt. Julian Stabrowski), ,,AS'' (kpt.

  Wczoraj o godz. 10.00 nad Wartą na Szelągu wystartowała grupa czterech dużych jednostek żaglowych i motorowych: ,,Barbara'' (kpt. Julian Stabrowski), ,,AS'' (kpt. Marek Schneider, syn wytwórcy silników motorowodnych z lat 70. firmy AS), ,,Swan'' (kpt. Józef Kocięba), ,,Mikropole'' (kpt. Tadeusz Skrok).  Poznańskie stateczki u- czestniczyć będą w II Zlocie Wodniaków z Euroregionu Pro Europa Viadrina Santok 2000. Dzisiaj i jutro Santok (miasto znajduje się 15 km za Gorzowem) gościć będzie kilkadziesiąt jachtów z Euroregionu Zachodniego. W tym gronie znajdzie się m.in. 35 jednostek pływających z Niemiec i naturalnie cztery z Poznania.

  Flotylla ze stolicy Wielkopolski płynie w dół Warty przez Oborniki, Wronki, Sieraków, Skwierzynę i Międzychód. Przebywając 150 km dotrze do Santoka. Po wspólnej imprezie uczestnicy udadzą się w dalszą wyprawę do Gdańska, włączając się do grupy uczestników VI Ekspedycji Ligi Morskiej Flis 2000.

  Sonda

  Które ze świąt uważasz za bardziej poznańskie?

  • Dzień Św. Marcina (77%)
  • Imieniny Miasta - Dzień Patronów Miasta Piotra i Pawła (23%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.