Wybierz region

Wybierz miasto

  Fort VII bez księgi wieczystej

  Autor: JOD

  2000-09-14, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  W piątek samorząd podpisze umowę z Agencją Mienia Wojskowego w sprawie zamiany fortów. Urzędników bulwersuje, że wojsko traktuje ten akt jako wielki sukces, zaprasza na obiad.

  W piątek samorząd podpisze umowę z Agencją Mienia Wojskowego w sprawie zamiany fortów. Urzędników bulwersuje, że wojsko traktuje ten akt jako wielki sukces, zaprasza na obiad. Nie wiadomo czy przejmowany Fort VII nie jest obciążony zobowiązaniami z przeszłości.

  Fort VII to miejsce męczeństwa tysięcy Polaków, zamordowanych przez hitlerowców podczas ostatniej wojny. Próby wpisania obiektu na listę obozów koncentracyjnych spełzają na niczym. Agencja Mienia Wojskowego ma prawo sprzedać ten obiekt. Ratunkiem dla Fortu VII okazała się zamiana miasto przekaże wojsku Fort VIII. Negocjacje, które prowadzili członkowie Zarządu Miasta, zakończyły się zaproszeniem na podpisanie notarialnej umowy w sprawie zamiany. Wojsko podejmuje gości obiadem. - Ratowanie miejsca martyrologii to obowiązek, a nie powód do radości z pozyskania obiektu, który można sprzedać - komentuje proszący o anonimowość urzędnik. Co najgorsze - Fort VII nie ma założonej księgi wieczystej. Być może miasto będzie musiało spłacać zobowiązania wojska.

  Sonda

  Które ze świąt uważasz za bardziej poznańskie?

  • Dzień Św. Marcina (77%)
  • Imieniny Miasta - Dzień Patronów Miasta Piotra i Pawła (23%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.