Wybierz region

Wybierz miasto

  Gdzie będą kamery?

  Autor: Krzysztof ULANOWSKI

  2000-07-17, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  Po naszym artykule na temat systemu bezpieczeństwa na Jeżycach, sprawą zainteresowały się władze miasta i policja. Jak już pisaliśmy, na początek kamery pojawią się na Kaponierze.

  Po naszym artykule na temat systemu bezpieczeństwa na Jeżycach, sprawą zainteresowały się władze miasta i policja. Jak już pisaliśmy, na początek kamery pojawią się na Kaponierze. Radni osiedlowi chcą, by jak najszybciej monitoring objął całe Jeżyce.

  Przypomnijmy, że niedawno dziesięć jeżyckich rad osiedli zgodnie wnosiło do władz miasta o przyznanie na system monitoringu grantu w wysokości 200 tys. zł. Komisja jednak dała tylko 32 tys. zł na przygotowanie dokumentacji, wychodząc z założenia, że ważniejsza jest budowa boiska na Antoninku.

  Po naszej publikacji sprawą zainteresował się jednak wiceprezydent Tomasz Kayser, radny RMP gen. Franciszek Macioła i komendant miejski Maciej Szuba. Na kamery przyznano 200 tys. zł - w ramach programu ,,Bezpieczne miasto''.

  - Jeżyckie rady osiedli mogą dołożyć kolejne 80 tys. zł - mówi Piotr Zubielik, przewodniczący Zarządu Podolan i jeden z pomysłodawców systemu monitoringu. - Muszą tylko przegłosować uchwały o przesunięciu środków z subkont osiedlowych na inwestycje w budżecie miasta.

  Najpierw kamery pojawią się na Kaponierze - m.in. na zewnętrznej ścianie hotelu ,,Merkury'' i pod rondem. Z Kaponiery obraz popłynie nowczesnym światłowodem do Komisariatu Policji Poznań - Jeżyce. Tam, w wyremontowanym, klimatyzowanym pomieszczeniu będzie znajdował się serwer, a policjanci śledzić będą sytuację na kilku monitorach.

  - Warunki zapewnimy więc europejskie - podsumowuje P. Zubielik. - A do światłowodu będzie można sukcesywnie podłączać kolejne osiedla jeżyckie. Chcemy w tym celu wykorzystać zarówno łącza telewizji kablowej, jak i ,,Telekomunikacji Polskiej SA''.

  Sonda

  Które ze świąt uważasz za bardziej poznańskie?

  • Dzień Św. Marcina (77%)
  • Imieniny Miasta - Dzień Patronów Miasta Piotra i Pawła (23%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.