Wybierz region

Wybierz miasto

  Imiennicy Poznania obsypani prezentami

  Autor: JOD

  2000-07-12, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  Imiennicy Poznania obsypani prezentami Paweł Probala i Piotr Woźny podczas swojej pierwszej konferencji prasowej. Paweł Probala i Piotr Woźny do 29 czerwca 2001 r.

  Imiennicy Poznania obsypani prezentami  Paweł Probala i Piotr Woźny podczas swojej pierwszej konferencji prasowej.

  Paweł Probala i Piotr Woźny do 29 czerwca 2001 r. będą honorowymi imiennikami patronów Poznania. Wybrano ich w losowaniu. Skorzystają z tak wielu przywilejów, że - jak powiedział prezydent Ryszard Grobelny - prawdopodobnie będzie im szkoda wyjeżdżać na urlop.


  W Poznaniu mieszka 17 tys. Piotrów i Pawłów. Większość z nich (ok. 60 proc.) to Piotrowie. Spośród zgłoszonych pretendentów w dniu Imienin Miasta wylosowano Piotra Probalę, fotografa mieszkającego przy Garbarach, zatrudnionego w firmie Polkor, oraz Pawła Woźnego z os. Zwycięstwa, pracującego w Hydrobudowie 9. Wczoraj przyszli oni do magistratu, by w otoczeniu władz miasta odebrać nagrody i przywileje ufundowane przez 20 instytucji.

  Do 29 czerwca przyszłego roku honorowi imiennicy patronów Poznania będą za darmo jeździć tramwajami i autobusami MPK, parkować w śródmieściu, chodzić na Targi, odwiedzać zoo, uczęszczać na premiery do Teatru Wielkiego, Polskiego i Nowego, uczęszczać do Filharmonii i Muzeum Narodowego, do kin i na imprezy organizowane przez Towarzystwo im. Henryka Wieniawskiego. Firma Fawor ufundowała im tygodniowy deputat pieczywa, firma Gruszecki miesięczny przydział ciastek i lodów, Naramowice warzywa i owoce. Sieć ,,Piotr i Paweł'' zestaw artykułów o wartości tysiąca zł. Telekomunikacja wręczyła im przydział darmowych rozmów, IKS roczną prenumeratę, ESSO ufundowało dwunastokrotne w roku mycia samochodu.
  Za rok, jeżeli znajdą się darczyńcy, mają być też wręczane nagrody dla dzieci o imieniu Piotr i Paweł, urodzonych po 29 czerwca 2000 r.

  Sonda

  Które ze świąt uważasz za bardziej poznańskie?

  • Dzień Św. Marcina (77%)
  • Imieniny Miasta - Dzień Patronów Miasta Piotra i Pawła (23%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.