Wybierz region

Wybierz miasto

  Inauguracja przerosła oczekiwania

  Autor: WBK

  2000-09-12, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  Efektownie rozpoczęły II-ligowe zmagania piłkarki Warty Poznań. Poznanianki na dobry początek rozgromiły Romę Szczecin. Mecz zaczął się z półgodzinnym opóźnieniem, gdyż spóździł się pociąg, którym przyjechały ...

  Efektownie rozpoczęły II-ligowe zmagania piłkarki Warty Poznań. Poznanianki na dobry początek rozgromiły Romę Szczecin.

  Mecz zaczął się z półgodzinnym opóźnieniem, gdyż spóździł się pociąg, którym przyjechały szczecinianki. Ligowy sezon rozpoczęto bardzo uroczyście - pierwszego kopnięcia dokonał główny sponsor drużyny Marek Niedbała. Kibice otrzymali od sponsorów wiele gadżetów.
  Poznanianki na początku były trochę stremowane, ale ,,rozkręcały'' się z każdą minutą. Sytuacji pod bramką Romy było sporo, ale brakowało wykończenia, a czasami zimnej krwi. Najwięcej oklasków od kibiców zebrała rządząca w środku pola Dominika Skubińska. W 14 min przeprowadziła solową akcję - od połowy boiska mijała rywalki niczym slalomowe tyczki, ale w zdobyciu gola przeszkodziła poprzeczka. Swój dobry występ Skubińska ukoronowała w 83 min zobywając czwartą bramkę. W roli egzekutorki wystąpiła 16-letnia Ewelina Toporek, która czterokrotnie trafiła do siatki rywalek.
  Z wyniku zadowolony był trener Warty Andrzej Powstański, choć nie obyło się też bez słów krytyki: Zbyt często rywalki łapały nas na spalonym - powiedział.
  Kolejny mecz ligowy poznanianki rozegrają dopiero 1 października - na własnym boisku ze Zrywem Książki.
  Podczas spotkania kibice głosowali na najlepszą zawodniczkę meczu i typowali jego wynik. Rezultat 5:0 przewidziało pięć osób, a wśród nich Andrzej Sznajder z Poznania. Z kolei najwięcej głosów otrzymały Ewelina Toporek i Dominika Skubińska. Na drugą z zawodniczek głosował m.in. Bogdan Jakubowski z Poznania. Obaj wymienieni kibice otrzymają serwisy do kawy, ufundowane przez firmę Opel Niedbała. Nagrody do odbioru w Dziale Sportowym ,,Gazety Poznańskiej'' (ul. Grunwaldzka 19, w godz. 13-20).
  W drugim spotkaniu I kolejki Zryw Książki zremisował 0:0 z Wodnikiem Toruń. Sponsorami inauguracyjnego meczu poznańskich piłkarek były: Fabryka Czekolady ,,Baron'', Dr. Witt, Knorr oraz firma Agro-Bizek.  Bramki: 1:0, 2:0, 3:0 Ewelina Toporek (42, 53, 68), 4:0 Dominika Skubińska (83), 5:0 Ewelina Toporek (84)

  Warta: Lis - Krawczyk, Czerniawska (46. Michałowska), Litwińska (46. Olszańska), Michalak, Zabiszak, Nerkowska, Jurczenia, Skubińska, Czapara (41. Czajka), Toporek

  Widzów: 400.

  Sonda

  Które ze świąt uważasz za bardziej poznańskie?

  • Dzień Św. Marcina (77%)
  • Imieniny Miasta - Dzień Patronów Miasta Piotra i Pawła (23%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.