Wybierz region

Wybierz miasto

  Jak poznaniacy szturmowali Berlin

  Autor: Przemysław Walewski

  2000-09-14, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  Maraton w Berlinie jest największą imprezą biegaczy, w której licznie biorą udział Polacy. W tym roku wśród ponad 27 tys. uczestników najsilniejszą reprezentację wystawili maratończycy-rolkarze z Poznania.

  Maraton w Berlinie jest największą imprezą biegaczy, w której licznie biorą udział Polacy. W tym roku wśród ponad 27 tys. uczestników najsilniejszą reprezentację wystawili maratończycy-rolkarze z Poznania. Start w Berlinie potraktowali jako sprawdzian przed poznańskim maratonem Hansaplast, który odbędzie się 15 października.

  Na starcie wyścigu rolkarzy stanęła rekordowa liczba zawodników - 6 608 osób z całego świata. Maratończycy z grup zawodowych od początku nadawali ostre tempo. W czołówce jechało dwóch zawodników z Poznania, reprezentujących SSW Malta - Marceli Koralewski i Piotr Siebert.
  - Ogromna liczba zawodników sprawiła, że trzeba było uważać, by nie doszło do kolizji - opowiada M. Koralewski. - Na szczęście udało się mi razem z kolegą przeszmuglować prawie na samą linię startu.
  Marceli Koralewski ukończył maraton w bardzo dobrym czasie 1:15:12, zajmując 2. miejsce w kategorii wiekowej M50. Piotr Siebert finiszował na 24. miejscu w kategorii M35 (1:18:36).

  Monitoring z POSiR-u

  W czasie berlińskiej imprezy odbyła się promocja maratonu Hansaplast w Poznaniu. Rozdano 10 tys. kart zgłoszeniowych i prospektów promujących gród Przemysła. Nawet obyci z dużymi imprezami Duńczycy byli mile zdziwieni profesjonalnym marketingiem poznańskiej imprezy.
  - Na Zachodzie maraton to ogromny żywioł, który gromadzi na starcie dziesiątki tysięcy sympatyków biegania - zaznacza Maciej Mielęcki, wiceszef POSIR-u, który razem z dyr. Hansaplast Poznań Maraton Januszem Rajewskim uważnie obserował szczegóły organizacyjne. - Chcemy uczyć się na dobrych wzorach, a maraton w Berlinie zaliczany jest do najwyżej notowanych imprezez sportowych na świecie.

  Rolki w Poznaniu

  - W poznańskim maratonie wystartują także rolkarze Niemiec i Czech - dodaje Ferdynand Stachowiak z biura maratonu Hansaplast.
  Marceli Koralewski i Piotr Siebert wywodzą się ze środowiska biegaczy. Zanim zaczęli startować na rolkach, zdobywali szlify jako uczestnicy wielu imprez biegowych. Należą zresztą również do Wielkopolskiego Stowarzyszenia Biegaczy, z którym promują wspólnie aktywny wypoczynek.
  W poznańskim maratonie limit czasu dla rolkarzy wynosi 3 godz. Każdy zawodnik musi posiadać kask i wskazane są również ochraniacze.
  - Organizatorzy poznańskiego maratonu dobrze przygotowali trasę - chwali P. Siebert. - Na szczęście nie będzie takiego tłoku jak w Berlinie.
  Rolkarze zbierają się w każdy piątek o godz. 17 nad Maltą, przy pawilonie wypożyczalni ,,Malta Klub, w pobliżu restauracji ,,Maltanka.

  Maciej Mielęcki
  wicedyrektor Hansaplast Poznań Maraton

  Od początku września zgłoszenia do Hansaplast Poznań maraton napływają lawinowo.
  Bywają dni, że listonosz przynosi kilkadziesiąt kart zgłoszniowych. Wielu zawodników z innych krajów zgłasza się przy pomocy Internetu.
  Jesteśmy przygotowani na przyjęcie tysiąca maratończyków.

  Sonda

  Które ze świąt uważasz za bardziej poznańskie?

  • Dzień Św. Marcina (77%)
  • Imieniny Miasta - Dzień Patronów Miasta Piotra i Pawła (23%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.