Wybierz region

Wybierz miasto

  Jedenastu oskarżonych o wymuszanie haraczy

  Autor: KK

  2000-09-13, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  Prokuratura zakończyła śledztwo w sprawie dwunastoosobowej grupy przestępczej z Poznania. Przed sądem stanie jednak jedenaście osób - szef grupy popełnił samobójstwo. Grupa przestępcza kierowana przez Sylwestra T.

  Prokuratura zakończyła śledztwo w sprawie dwunastoosobowej grupy przestępczej z Poznania. Przed sądem stanie jednak jedenaście osób - szef grupy popełnił samobójstwo.

  Grupa przestępcza kierowana przez Sylwestra T., zwanego ,,Tałajem'' praktycznie nie liczyła się w wielkopolskim światku przestępczym. Kiepską pozycję i brak wpływów w ,,branży'' rekompensowała sobie brutalnością - nieproporcjonalną do osiąganych zysków.
  Przestępcy posługiwali się bronią palną (przy jednym z nich znaleziono dwa pistolety), kijami, toporkiem i nożami. Przy ich pomocy terroryzowali swoje ofiary. Często nie ograniczali się do straszenia - bili pięściami, kopali. W ten sposób wymuszali od biznesmenów płacenie haraczu, zmuszali do oddawania im samochodów, cennych przedmiotów i pieniędzy.
  Grupa ma na swoim koncie m.in. napad na ajencję banku, wywołanie pożaru w bloku mieszkalnym oraz zabójstwo. Śmiertelną ofiarą przestępców padł Eugeniusz B. - zmasakrowali go w trakcie wymuszania pieniędzy.
  Większość członków grupy to młodzi ludzie w wieku poniżej 30 lat. Sześciu z nich było w przeszłości karanych. Tylko dwóch spośród jedenastu oskarżonych odpowiadać będzie z wolnej stopy. Większość mężczyzn nie przyznaje się do zarzucanych im czynów. O ich winie lub niewinności rozstrzygnie Sąd Okręgowy w Poznaniu, do którego Prokuratura Okręgowa skierowała akt oskarżenia. Nie obejmuje on jedynie Sylwestra T., który ,,wymknął'' się sprawiedliwości, popełniając samobójstwo.

  Sonda

  Które ze świąt uważasz za bardziej poznańskie?

  • Dzień Św. Marcina (77%)
  • Imieniny Miasta - Dzień Patronów Miasta Piotra i Pawła (23%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.