Wybierz region

Wybierz miasto

  Jeszcze można studiować

  Autor: MAJ

  2000-08-23, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  Są ciągle wolne miejsca na poznańskich uczelniach i to - niekiedy ku zaskoczeniu komisji rekrutacyjnych - na wielu atrakcyjnych kierunkach. Najwięcej wolnych miejsc oferuje największa uczelnia -UAM.

  Są ciągle wolne miejsca na poznańskich uczelniach i to - niekiedy ku zaskoczeniu komisji rekrutacyjnych - na wielu atrakcyjnych kierunkach.

  Najwięcej wolnych miejsc oferuje największa uczelnia -UAM.
  Na studiach dziennych wolne miejsca są jeszcze na teologii (składanie dokumentów do 31 sierpnia). Do 4 września czeka na studentów filologia serbska, słowiańska i polska, klasyczna, rosyjsko-ukraińska i rosyjsko-angielska.
  W Wągrowcu można się jeszcze zgłosić na język niemiecki lub angielski do Kolegium Języków Obcych.
  Do 5 września czeka wiele atrakcyjnych kierunków na fizyce: tradycyjne fizyka i astronomia, ale także unikatowa reżyseria dźwięku, informatyka, optyka okularowa czy protetyka słuchu. Są wolne miejsca na ochronie środowiska (zarówno w Poznaniu jak i w Słubicach) oraz na muzykologii.
  Kaliski Instytut Pedagogiczno-Artystyczny także ma wolne miejsca - na fizyce z informatyką, wychowaniu muzycznym, pedagogice specjalnej, jak i na filologii angielskiej.
  Na Politechnice Poznańskiej największym zaskoczeniem są wolne miejsca na kierunku automatyka i robotyka. Na 60 miejsc startowało tu ponad 200 kandydatów - przyjęto 50. Ponad 200 wolnych miejsc jest jeszcze na studiach dziennych z mechaniki i budowy maszyn, a niewiele mniej na technologii chemicznej (także w pilskim oddziale PP). Od kilkudziesięciu do kilkunastu wolnych miejsc jest jeszcze na ochronie środowiska, inżynierii materiałowej, elektrotechnice, fizyce technicznej, transporcie i komunikacji (także w Pile - w systemie zawodowym). Dokumenty na Politechnikę należy składać do 1 września i tym razem przyjmowane są tylko oryginały świadectw maturalnych.
  Na Akademii Rolniczej zdarzyło się po raz pierwszy, że zabrakło chętnych na technologię drewna, zarówno chemiczną jak i mechaniczną.
  - To studia dające bardzo dobre perspektywy zatrudnienia - mówi Elżbieta Żurek z działu nauczania AR - i niezłe zarobki, dlatego zawsze było dużo chętnych. Co się zmieniło? Sami się nad tym zastanawiamy. Poza tym AR oferuje wolne miejsca tylko na kierunkach zaocznych, także w ośrodkach zamiejscowych w Marszewie i Jarocinie (na atrakcyjnej specjalności: meblarstwo).
  Są wolne miejsca także w uczelniach niepublicznych.


  Sonda

  Które ze świąt uważasz za bardziej poznańskie?

  • Dzień Św. Marcina (77%)
  • Imieniny Miasta - Dzień Patronów Miasta Piotra i Pawła (23%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.