Wybierz region

Wybierz miasto

  Kapibary mają młode

  Autor: Grzegorz Okoński

  2000-08-22, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  Największe gryzonie świata, kapibary z poznańskiego zoo, mają czwórkę młodych. To był już drugi poród od tych samych rodziców. - Młode urodziły się w piątek - opowiada Przemysław Dobrzyński, kierownik Działu ...

  Największe gryzonie świata, kapibary z poznańskiego zoo, mają czwórkę młodych. To był już drugi poród od tych samych rodziców.

  - Młode urodziły się w piątek - opowiada Przemysław Dobrzyński, kierownik Działu Hodowlanego Nowego Zoo. - Czują się dobrze i przebywają cały czas na wybiegu. Opiekuje się nimi matka, ale też zaglądają do nich starsi bracia. Mamy teraz siedem młodych zwierząt - cztery noworodki i trzy podlotki urodzone w końcu grudnia oraz oczywiście parę dorosłych - rodziców.

  Olbrzymy dobrze nurkują

  Kapibary żyją w pobliżu zbiorników wodnych i błot na terenie Ameryki Łacińskiej. Waga tych wielkich gryzoni dochodzi do 50 kilogramów, chociaż trafiały się osobniki o ciężarze dochodzącym do 70 kilogramów! Mimo dużych rozmiarów i pozornie niezgrabnego wyglądu świetnie pływają i nurkują.

  Poznań zasili inne zoo

  Poznańskie dorosłe kapibary pochodzą z zoo w Apeldoorn. Na świecie są dość popularnymi zwierzętami w ogrodach zoologicznych, w Polsce jednak żyją tylko w Poznaniu. Jak się dowiedzieliśmy, prowadzone są rozmowy z jednym z polskich ogrodów, który w ramach wymiany chciałby przejąć od nas kilka tych zwierząt.

  Sonda

  Które ze świąt uważasz za bardziej poznańskie?

  • Dzień Św. Marcina (77%)
  • Imieniny Miasta - Dzień Patronów Miasta Piotra i Pawła (23%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.