Wybierz region

Wybierz miasto

  Karetki pod kontrolą

  Autor: D

  2000-09-11, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  Dwa tygodnie temu ogłoszono protest w poznańskim pogotowiu, w którym odwołano dyrektora na wniosek tamtejszej rady społecznej. Najbliższe spotkanie z marszałkiem województwa, który może konflikt zakończyć, wyznaczono na ...

  Dwa tygodnie temu ogłoszono protest w poznańskim pogotowiu, w którym odwołano dyrektora na wniosek tamtejszej rady społecznej. Najbliższe spotkanie z marszałkiem województwa, który może konflikt zakończyć, wyznaczono na 13 bm.

  Przedłużający się protest w Rejonowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu zaczyna niepokoić Urząd Wojewódzki. Wojewoda wielkopolski przesłał pismo do marszałka Stefana Mikołajczaka, w którym prosi o szybkie zażeganie konfliktu. Długotrwałe protesty w takim przedsiębiorstwie, jak pogotowie zagrażają bezpieczeństwu przede wszystkim społeczeństwa. W tym przypadku chorym.
  - Marszałek znalazł dla nas czas na rozmowy dopiero 13 września. To późno, bo 20 bm. upływa termin składania ofert w kasie chorych. W pogotowiu nie ma dyrektora, który rozpoczął restrukturyzację przedsiębiorstwa i opracowywał koncepcję funkcjonowania pogotowia w nowych warunkach. Tymczasem z działalności bieżącej zaczyna się wypłacać trzynastki... Nie wiem, do czego to doprowadzi - mówi Roman Markowski z Komisji Zakładowej NSZZ Solidarność.
  Protestujący pracownicy pogotowia kolejny raz wysłali prośbę do marszałka województwa o przyśpieszenie rozmów, które - jak mają nadzieję - zakończą konflikt. Będą obstawać przy anulowaniu odwołania dla swojego szefa.

  Dr Tomasz Grottel
  lekarz wojewódzki

  Utrzymujący się konflikt w pogotowiu powoduje wzrost poczucia zagrożenia i tę świadomość ma również wojewoda wielkopolski. Wczoraj wojewoda wystosował prośbę do Regionalnej Wojewódzkiej Kasy Chorych o przedłużenie dla pogotowia terminu składania ofert. Pośpiech w jego przygotowaniu byłby niewskazany.

  Sonda

  Które ze świąt uważasz za bardziej poznańskie?

  • Dzień Św. Marcina (77%)
  • Imieniny Miasta - Dzień Patronów Miasta Piotra i Pawła (23%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.