Wybierz region

Wybierz miasto

  Kartofel Party na poznańskiej Malcie

  Autor: NICZ

  2000-09-01, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  Festyn promujący potrawy z ziemniaków odbędzie się w niedzielę 10 września w stolicy Pyrlandii. Do udziału w I Mistrzostwach Polski ,,Kartofel Party z Aviko'' na poznańskiej Malcie zostali zaproszeni najlepsi kucharze z ...

  Festyn promujący potrawy z ziemniaków odbędzie się w niedzielę 10 września w stolicy Pyrlandii. Do udziału w I Mistrzostwach Polski ,,Kartofel Party z Aviko'' na poznańskiej Malcie zostali zaproszeni najlepsi kucharze z całego kraju.

  Każda z dwuosobowych ekip przygotuje dania regionalne z ziemniaków oraz przekąski z produktów sponsora mistrzostw - firmy ,,Aviko'', produkującej mrożone przetwory ziemniaczane. Potrawy z pyr oceniać będzie jury złożone z przedstawicieli krajowych kucharskich stowarzyszeń, któremu przewodniczy Maciej Kuroń.
  Festyn na polu piknikowym poznańskiej Malty trwać będzie od godz. 13 do 20. Kucharze z Polski i Peru (kolebka pyr) przygotowywać będą potrawy w namiotach wyposażonych w kuchenki i elektryczne frytownice. Na scenie wystąpią zespoły muzyczne, m.in. grupa ,,Son Latino'' z Peru oraz nowotomyska ,,Kapela zza winkla'', promująca piosenki w gwarze poznańskiej. Przygotowano wiele atrakcji i konkursów z nagrodami dla publiczności.

  Janusz Stańczyk
  organizator ,,Kartofel Party z Aviko''

  Poznańska impreza, w założeniu cykliczna, będzie wielkim Świętem Kartofla, warzywa mającego w kuchni nie tylko wielkopolskiej znaczenie podstawowe. Zapraszamy wszystkich prawdziwych Pyrlandczyków do odwiedzenia w niedzielę 10 września poznańskiej Malty. Na ,,Kartofel Party'' wspólnie z ,,Gazetą Poznańską'' zaprosimy także dzieci z domów dziecka, które na imprezę dowozić będzie specjalny dwupoziomowy autobus Aviko

  Sonda

  Które ze świąt uważasz za bardziej poznańskie?

  • Dzień Św. Marcina (77%)
  • Imieniny Miasta - Dzień Patronów Miasta Piotra i Pawła (23%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.