Wybierz region

Wybierz miasto

  Kartofel Party na poznańskiej Malcie na poznańskiej Malcie

  Autor: NICZ

  2000-09-11, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  Niedziela na polu piknikowym na poznańskiej Malcie poświęcona będzie ulubionej poznańskiej bulwie. O godz. 15 rozpoczną się I Mistrzostwa Polski w potrawach z ziemniaków.

  Niedziela na polu piknikowym na poznańskiej Malcie poświęcona będzie ulubionej poznańskiej bulwie. O godz. 15 rozpoczną się I Mistrzostwa Polski w potrawach z ziemniaków.

  Do udziału w ,,Kartofel Party z Aviko'' zostali zaproszeni kucharze najlepszych restauracji z całego kraju. Każda z dwuosobowych ekip przygotuje dania regionalne z ziemniaków oraz przekąski z produktów sponsora mistrzostw - firmy ,,Aviko'', produkującej mrożone przetwory zieniaczane. Potrawy z pyr oceniać będzie jury złożone z przedstawicieli krajowych kucharskich stowarzyszeń, któremu przewodniczy Maciej Kuroń Po ocenie jury degustować będzie potrawy publiczność, która weźmie udział w konkursach sponsorowanych przez Aviko (frytki), Hellmansa (majonez i ketchup) oraz Konkret (steki wołowe).
  Kucharze przygotowywać będą potrawy w namiotach wyposażonych w kuchenki i elektryczne frytownice. Na scenie wystąpią zespoły muzyczne, m.in. grupa ,,Son Latino'' z Peru oraz nowotomyska ,,Kapela zza winkla'', promująca piosenki w gwarze poznańskiej. Przygotowano wiele atrakcji i konkursów z nagrodami dla publiczności.

  Janusz Stańczyk
  organizator ,,Kartofel Party z Aviko''

  Spodziewam się, że prace konkursowe najlepszych polskich kucharzy będą kreatywne, bogate w formie oraz pomysłowo podane z zachowaniem wszelkich technik kulinarnych. Wszystkie stanowiska będą usytuowane przed publicznością, która - o czym jestem przekonany - poświęci niedzielne popołudnie na wspólną zabawę kulinarno- artystyczną. Zdobywcy I miejsca pojadą na Mistrzostwa Świata Kucharzy w Erfurcie.

  Sonda

  Które ze świąt uważasz za bardziej poznańskie?

  • Dzień Św. Marcina (77%)
  • Imieniny Miasta - Dzień Patronów Miasta Piotra i Pawła (23%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.