Wybierz region

Wybierz miasto

  Kłopoty na Podgórnej

  Autor: JOD

  2000-07-25, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  Państwowa Inspekcja Pracy skontrolowała teren przebudowywanej ulicy Podgórnej stwierdzając zagrożenia dla przechodniów i dla pracowników. Niektóre prace zostały wstrzymane. Teren budowy odwiedził inspektor.

  Państwowa Inspekcja Pracy skontrolowała teren przebudowywanej ulicy Podgórnej stwierdzając zagrożenia dla przechodniów i dla pracowników. Niektóre prace zostały wstrzymane.

  Teren budowy odwiedził inspektor.

  Inspektor czuwa

  - Znalazłem tam nieprawidłowości powiedział ,,Gazecie Poznańskiej'' inspektor Włodzimierz Traczyński. Widziałem, jak dźwig podnosił słupy trakcji tramwajowej. Ale pod słupami swobodnie przechodzili przechodnie.
  Inspektor obserwował też pracę koparki. Manewrowała tuż obok przechodniów. Wystarczyłoby ramię skierować o 20-30 stopni w bok, by przygnieść człowieka do ściany zauważył Wł. Traczyński. Nakazał wstrzymanie prac w tym miejscu. Kontrolując plany budowy zauważył, że przejścia dla pieszych przez tory zostały wytyczone. Pozostały jednak na planach. Nakazał zbudowanie ich.
  Podwykonawcy, którzy dopuścili się nieprawidłowości zapłacą kary. Mogę nałożyć mandat w wysokości do 500 zł albo skierować wniosek do kolegium informuje inspektor, który zamierza też rozliczyć głównego wykonawcę Poznańskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych.

  Zaległości rosną

  - To prawda, że inspekcja u nas była, ale nie mamy jeszcze pokontrolnych wniosków mówi Michał Karpiński, kierownik budowy. Dziś po południu inspektor, jak zapowiada, ponownie odwiedzi plac budowy. Wstrzymanie poszczególnych robót jest dla wykonawcy bolesne, bo opóźnia harmonogram. Dzisiaj opóźnienie wynosi już tydzień. Władze Poznania nie komentowały wczoraj wydarzeń na budowie. Nieoficjalnie jednak wiadomo, że przygotowują pismo do wykonawcy, w którym wyrażają niezadowolenie z postępu robót i z braku dyscypliny na budowie.

  Sonda

  Które ze świąt uważasz za bardziej poznańskie?

  • Dzień Św. Marcina (77%)
  • Imieniny Miasta - Dzień Patronów Miasta Piotra i Pawła (23%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.