Wybierz region

Wybierz miasto

  Łącznościowcy już na Wyspach

  Autor: SUR

  2000-06-08, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  W piątek w angielskim Cannock rozpocznie się turniej finałowy Pucharu Europy Mistrzów Krajowych w hokeju na trawie z udziałem ekipy poznańskiego Pocztowca TP SA. Wczoraj łącznościowcy wylądowali na Wyspach Brytyjskich.

  W piątek w angielskim Cannock rozpocznie się turniej finałowy Pucharu Europy Mistrzów Krajowych w hokeju na trawie z udziałem ekipy poznańskiego Pocztowca TP SA. Wczoraj łącznościowcy wylądowali na Wyspach Brytyjskich.  Głównym zadaniem jakie postawił przed zawodnikami trener Pocztowca Zbigniew Rachwalski jest utrzymanie dla Polski miejsca w europejskiej elicie. Jak co roku konkurencja będzie bardzo duża. Pocztowiec trafił do bardzo silnej stawki. Oprócz łącznościowców w rozgrywkach grupy A wystąpią ekipy Canock HC - gospodarz imprezy i jednocześnie mistrz Anglii, najlepsza drużyna Holandii - Blomendaal i zwycięzca rozgrywek ligowych Gibraltaru - Eagels.

  W grupie B zmierzą się zespoły: Club Egara (Hiszpania), Club Ander Alster (Niemcy) i Cernusco (Włochy).

  O sile drużyny mistrza Polski z 1998 roku (bo właśnie mistrz kraju z tego roku reprezentuje nas w tegorocznych rozgrywkach PE) będzie stanowić ósemka reprezentantów, którzy w marcu w Osace wywalczyli olimpijskie paszporty. Wszyscy zawodnicy są w dobrej dyspozycji, ominęły nas też kłopoty zdrowotne, tak więc jestem umiarkowanym optymistą - skomentował szkoleniowiec Pocztowca TP SA. Już w piątek formę podopiecznych trenera Rachwalskiego sprawdzi mistrz Anglii. Rywale będą chcieli nie tylko udowodnić swoją wyższość w turnieju Pucharu Europy, ale także pokazać, że porażka reprezentacji w Osace z Polską, była wypadkiem przy pracy. Ten mecz zapowiada się niezwykle emocjonująco i ewentualna wygrana mocno przybliżyłaby laskarzy Pocztowica do czołowej czwórki Starego Kontynentu. Patrząc realnie Polacy mają szansę na zajęcie trzeciego miejsca w grupie i wówczas trzeba będzie w poniedziałek walczyć z 4 ekipą grupy B o utrzymanie na europejskim Olimpie. To zadanie na pewno nie przerasta możliwości mistrza Polski.

  Plan gier grupowych:

  piątek godz. 20.00 Pocztowiec TPSA - Canock HC;

  sobota godz. 19.00 Pocztowiec TP SA - Eagels;

  niedziela godz. 16.00 Pocztowiec TP SA - Blomendaal.

  Sonda

  Które ze świąt uważasz za bardziej poznańskie?

  • Dzień Św. Marcina (77%)
  • Imieniny Miasta - Dzień Patronów Miasta Piotra i Pawła (23%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.