Lekarz wojewódzki dyrektorem Funduszu?

Autor: Jolanta SIELSKA

2003-04-30, Aktualizacja: 2004-12-17 23:25

Dyrektorem Wielkopolskiego Oddziału Narodowego Funduszu Ochrony Zdrowia zostanie najprawdopodobniej aktualny lekarz wojewódzki, Ryszard Stangierski. Oficjalnej nominacji wciąż jednak nie ma.

Dyrektorem Wielkopolskiego Oddziału Narodowego Funduszu Ochrony Zdrowia
zostanie najprawdopodobniej aktualny lekarz wojewódzki, Ryszard Stangierski.
Oficjalnej nominacji wciąż jednak nie ma.
Decyzje zapadną w najbliższym czasie, jednak dziś nie mogę jeszcze skomentować ani tym bardziej potwierdzić żadnego spośród nazwisk, które krążą– wyjaśnia Renata Furman, rzecznik Narodowego Funduszu Zdrowia.

– Prezes Funduszu zapytał mnie czy może brać pod uwagę moją kandydaturę. Odpowiedziałem twierdząco. Teraz piłeczka jest po stronie pana prezesa – mówi Ryszard Stangierski.

Lada moment

Jak twierdzi Ryszard Stangierski, choć docierają do niego informacje, że jego nazwisko pojawia się w kontekście nominacji na stanowisko dyrektora Wojewódzkiego Oddziału NFZ, oficjalnej informacji w tej sprawie nie otrzymał. Jest jednak przekonany, że decyzja nastąpi szybko. –Dyrektor Wińczewski ma już jako wicemarszałek nowe obowiązki, a problemów w samym Funduszu nie brakuje– mówi lekarz wojewódzki, który Fundusz zna zarówno od strony pracodawcy, bo wcześniej prowadził negocjacje z Kasą Chorych jako dyrektor szpitala, jak i ze strony obserwatora. Śledził bowiem rozmowy dyrektorów szpitali z zarządem Kasy. –Nie mam wątpliwości, że praca w Funduszu, to trudny kawałek chleba – twierdzi.

Cierpliwy ale twardy

Dyrektorzy szpitali widzą w Ryszardzie Stangierskim zarówno osobę bardzo dobrze przygotowaną merytorycznie, jak i trudnego negocjatora. Jako lekarza doskonale zorientowanego w realiach funkcjonowania ochrony zdrowia, nie będzie można przekonać go do swoich racji naprędce przygotowaną argumentacją. –Podczas negocjacji jest cierpliwy, umie słuchać innych, ale potrafi też zająć twarde stanowisko. Jest osobą otwartą i tego też oczekuje od innych - mówi Jacek Łukomski, prezes Wielkopolskiego Związku Zakładów Opieki Zdrowotnej –Organizacji Pracodawców. Podkreśla też poczucie humoru, dzięki któremu dr Stangierski potrafi rozładować napiętą atmosferę.

Alicja Stachowiak, rzecznik Wielkopolskiej Regionalnej Kasy Chorych a obecnie Wielkopolskiego Oddziału NFZ wspomina, że uczestniczył w wielu spotkaniach, na których zarząd Kasy, samorząd wojewódzki oraz władze wojewódzkie opracowywały wspólnie strategie w poszczególnych działach lecznictwa. –Był zaangażowany w rozmowy między dyrektorami szpitali a zarządem kasy na temat tegorocznych kontraktów – mówi.
Więcej na temat: 

Sonda

Które ze świąt uważasz za bardziej poznańskie?

  • Dzień Św. Marcina (77%)
  • Imieniny Miasta - Dzień Patronów Miasta Piotra i Pawła (23%)

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.