Wybierz region

Wybierz miasto

  Mamy do tego prawo

  Autor: ROM, KAI

  2000-07-11, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  We wszystkich kościołach w Jarocinie w niedzielę księża czytali komunikat o zbieraniu podpisów przeciwko zorganizowaniu w tym mieście koncertu rockowego.

  We wszystkich kościołach w Jarocinie w niedzielę księża czytali komunikat o zbieraniu podpisów przeciwko zorganizowaniu w tym mieście koncertu rockowego. Była w nim mowa również o zagrożeniu młodzieży demoralizacją, o promowaniu narkotyków i alkoholizmu.


  - Mamy prawo protestować przeciwko koncertowi w Jarocinie i dewastacjom, które najprawdopodobniej będą mu towarzyszyły - powiedział KAI Henryk Dąbrowski, przewodniczący Akcji Katolickiej w parafii św. Marcina w Jarocinie, na terenie której 12 sierpnia ma się odbyć koncert rockowy. - Jesteśmy Kościołem i mamy prawo wypowiadać się w kościele - dodał. Pomysł koncertu wraca po sześciu latach przerwy spowodowanej wyrokiem sądu administracyjnego, który przychylił się do protestów mieszkańców Jarocina i zakazał organizowania w tym mieście festiwali muzycznych.
  - Nie łamiemy prawa, bo chcemy zrobić nie kilkudniowy festiwal, ale 16-godzinny koncert - powiedział organizator imprezy, Przemysław Jankowski z agencji Art Management. Burmistrz miasta spotykał się z mieszkańcami i zapewniał ich, że poza kilkugodzinnym hałasem nie będzie żadnych niedogodności. Koncert ma się skończyć o godz. 2 w nocy. Zacznie go ewangelizacyjny zespół ,,Armia'', a zakończy chrześcijańska grupa ,,2 Tm 2,3''.
  W tym roku koncertu nie uda się już odwołać, ale mieszkańcy miasta chcą zaprotestować przeciwko planowanemu na następny rok kilkudniowemu festiwalowi.

  Sonda

  Które ze świąt uważasz za bardziej poznańskie?

  • Dzień Św. Marcina (77%)
  • Imieniny Miasta - Dzień Patronów Miasta Piotra i Pawła (23%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.