Wybierz region

Wybierz miasto

  Nagrodzono pawilon

  Autor: JOD

  2000-07-01, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  Piotr Barełkowski i Przemysław Borkowicz, twórcy pawilonu 8. na MTP, zostali uznani za najlepszych autorów projektu architektocznicznego w roku 1999. Zarząd Miasta po raz drugi przyznał Statuetkę Jana Baptysty di ...

  Piotr Barełkowski i Przemysław Borkowicz, twórcy pawilonu 8. na MTP, zostali uznani za najlepszych autorów projektu architektocznicznego w roku 1999. Zarząd Miasta po raz drugi przyznał Statuetkę Jana Baptysty di Ouvadro.


  Zarząd Miasta wręcza nagrody dla autorów najlepszych projektów, zrealizowanych w Poznaniu w ciągu ostatniego roku. Propozycje, oprócz fachowców, mogą zgłaszać mieszkańcy miasta. Statuetkę przedstawiającą Jana Baptystę di Quadro, budowniczego Ratusza, ufundowały poznańskie firmy działające w branży budowlanej. Pierwszą taką statuetkę otrzymał w ubiegłym roku Klemens Mikuła, główny projektant obiektów nad Maltą.

  W tym roku Zarząd Miasta wyróżnił Piotra Barełkowskiego i Przemysława Borkowicza z firmy Studio ADS za projekt pawilonu nr 8 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W uzasadnieniu jury konkursowe podkreśliło ,,twórczy wkład autorów w rozwój przestrzenny Targów polegający na znakomitym, miastotwórczym połączeniu architektury współczesnej z głównym znakiem przestrzennym Powszechnej Wystawy Krajowej z 1929 r.''.

  O wyróżnieniu architektów Zarząd Miasta poinformował podczas obchodów Imienin Poznania. Statuetka uroczyście wręczona będzie w Dzień Architekta. Prezydent Poznania zapowiadał, że w przyszłości przyznawana będzie także antynagroda dla autorów najgorszych projektów. Także i w tej dziedzinie konkurencja będzie duża.

  Sonda

  Które ze świąt uważasz za bardziej poznańskie?

  • Dzień Św. Marcina (77%)
  • Imieniny Miasta - Dzień Patronów Miasta Piotra i Pawła (23%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.