Wybierz region

Wybierz miasto

  Napadu nie było!

  Autor: SAGA

  2000-09-05, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  30-letni Tomasz S. trafił na trzy miesiące do aresztu. Przyznał się do współudziału w przywłaszczeniu mienia - papierosów o wartości ok. 450 tys. zł. Był kierowcą samochodu przewożącego papierosy z podpoznańskich ...

  30-letni Tomasz S. trafił na trzy miesiące do aresztu. Przyznał się do współudziału w przywłaszczeniu mienia - papierosów o wartości ok. 450 tys. zł. Był kierowcą samochodu przewożącego papierosy z podpoznańskich Jankowic do Szczecina. Zeznał, że został napadnięty.

  Przypomnijmy. 18 sierpnia br. ok. godz. 5.30 z wytwórni w Jankowicach wyjechał do Szczecina transport papierosów. Na miejsce nie dojechał. Oznak życia nie dał również - choć posiadał przy sobie telefon komórkowy - kierowca. Wszczęto poszukiwania. Następnego dnia rano odnalazła się ciężarówka (bez ładunku), później kierowca. Tomasz S. zeznał, że został napadnięty Mówił, że był przetrzymywany w piwnicy, a na koniec - pozostawiony w lesie, przywiązany do drzewa. Mówił również, że w napadzie brało udział czterech napastników, którzy poruszali się samochodami: polonezem Atu koloru zielonego, białym audi oraz czerwonym japońskim autem.
  Policjanci jednak nie dali wiary opowieściom Tomasza S. - został przez nich zatrzymany. Podczas przesłuchań, przyznał się, że brał udział w przestępstwie, a napad był sfingowany. Prokuratura postawiła mu zarzut przywłaszczenia mienia znacznej wartości. Sąd zdecydował o trzymiesięcznym areszcie. Policja nadal ustala jego wspólników i miejsce, w którym przechowywany jest skradziony towar.
  30 sierpnia dokonany został podobny napad. Ciężarówka z papierosami również jechała z Jankowic do Szczecina. Kierowca zeznaje, że został napadnięty koło Pniew. Ładunku dotąd nie odnaleziono.

  Sonda

  Które ze świąt uważasz za bardziej poznańskie?

  • Dzień Św. Marcina (77%)
  • Imieniny Miasta - Dzień Patronów Miasta Piotra i Pawła (23%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.