Wybierz region

Wybierz miasto

  Nie będzie zajezdni!

  Autor: SAGA

  2000-07-07, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  Nie będzie zajezdni tramwajowej przy ul. Mogileńskiej! - zapewnia Michał Parysek, Mieszkańcom okolicznych domów, kamień spadł z serca. O sprawie informowaliśmy już na naszych łamach.

  Nie będzie zajezdni tramwajowej przy ul. Mogileńskiej! - zapewnia Michał Parysek, Mieszkańcom okolicznych domów, kamień spadł z serca.


  O sprawie informowaliśmy już na naszych łamach. Dzięki interwencji Rady Osiedla Warszawskie projekt budowy zajezdni przy ul. Mogileńskiej był konsultowany z mieszkańcami, a wcześniejsza decyzja o warunkach zabudowy została uchylona. Wszystkie zainteresowane strony mogły zapoznać się z opiniami specjalistów, dotyczącymi usytuowana w pobliżu domów mieszkalnych zajezdni tramwajowej.

  - Sprawa nie dotyczyła jedynie os. Warszawskiego - mówi Michał Grześ, radny miejski. - To był poważny problem także dla mieszkańców Śródki i Komandorii. Stamtąd bowiem - do zajezdni przy Mogileńskiej - aż do godzin nocnych miały się zjeżdżać tramwaje. Wyjeżdżałyby na trasę ok. 4.00 rano... Wszystko zakończyło się jednak pomyślnie...

  Miasto uchyliło miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego os. Warszawskiego, Antoninka, Zielińca i Kobylegopola, który miał nakreślić wzajemne relacje między planowaną zajezdnią tramwajową, a istniejącą zabudową mieszkaniową. Przedłużono natomiast ważność ogólnego planu.


  Sonda

  Które ze świąt uważasz za bardziej poznańskie?

  • Dzień Św. Marcina (77%)
  • Imieniny Miasta - Dzień Patronów Miasta Piotra i Pawła (23%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.