Wybierz region

Wybierz miasto

  Otwarto fabrykę margaryny

  Autor: PM

  2001-10-01, Aktualizacja: 2004-12-18 01:49

  Trzy tony margaryny na godzinę może produkować fabryka otwarta w piątek w Szamotułach. Zatrudnia ona 40 osób. W ciągu najbliższych 5 lat planowana jest jej rozbudowa i zwiększenie zatrudnienia do 100 osób.

  Trzy tony margaryny na godzinę może produkować fabryka otwarta w piątek w Szamotułach. Zatrudnia ona 40 osób. W ciągu najbliższych 5 lat planowana jest jej rozbudowa
  i zwiększenie zatrudnienia do 100 osób.  W Szamotułach przy ul. Chrobrego holenderska firma ,,Brinkers’’ wybudowała margarynownię. Na jej ot- warcie przybyli m.in. prezes Zarządu Royal Brinkers Polska Sp. z .o.o, władze gminy i powiatu. - Kiedy przyjechałem półtora roku temu, były tu tylko domki z azbestu i kilka porzuconych części samochodowych - wspominał podczas uroczystości Van Berkel, prezes firmy Brinkers.

  - Zdecydowaliśmy się na ten teren, bo jest to okolica związana z rolnictwem i mamy tu blisko dostawców. Są też ludzie posiadający doświadczenie w pracy w przemyśle spożywczym.

  Budowa hali fabryki o powierzchni 2900 m kw. trwała od listopada ubiegłego roku. Obecnie fabryka znajduje się w fazie rozruchu. Zatrudnienie znalazło w niej 40 osób. Zamontowana w fabryce linia technologiczna może wytworzyć w ciągu godziny 3 tony margaryny. Margarynownia zaopatruje sieć supermarketów w Polsce. Prezes Berkel zapowiedział, że fabryka w ciągu najbliższych 5 lat będzie rozbudowywana. W sąsiedztwie nowej hali jest miejsce na kolejne obiekty.

  Według planów docelowo zatrudnienie ma tam znaleźć 100 osób.

  Sonda

  Które ze świąt uważasz za bardziej poznańskie?

  • Dzień Św. Marcina (77%)
  • Imieniny Miasta - Dzień Patronów Miasta Piotra i Pawła (23%)