Wybierz region

Wybierz miasto

  Pejzaże Wielkopolski

  Autor: EM

  2001-10-17, Aktualizacja: 2004-12-18 01:45

  Pejzaże Wielkopolski utrwalone obiektywem ojca i syna: Elizeusza i Pawła Cieślika to kolejna wystawa, która w poniedziałek otwarta została w galerii Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie.

  Pejzaże Wielkopolski utrwalone obiektywem ojca i syna: Elizeusza i Pawła Cieślika to kolejna wystawa, która w poniedziałek otwarta została w galerii Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie. — Przyroda to nasz ulubiony temat — powiedział Elizeusz Cieślik.
  Na wystawie umieszczone zostały fotografie ukazujące Rogaliński Park Krajobrazowy. Większość prac powstała w ciągu dwóch ostatnich lat. Jest jednak także zdjęcie wykonane aż dwadzieścia pięć lat temu. — Lubimy wyszukiwać ładne krajobrazy, czasami długo trzeba jednak czekać na odpowiednie oświetlenie — przyznali fotograficy.

  — Bywa tak, że pokonujemy piętnaście kilometrów i nie udaje się zrobić ani jednego zdjęcia. Nigdy nie jest to jednak wędrówka zmarnowana, gdyż w jej trakcie możemy poczynić odpowiednie obserwacje.

  Elizeusz Cieślik fotografuje już pięćdziesiąt siedem lat. Syn od najmłodszych lat towarzyszył mu w tym zajęciu, szybko więc zaraził się pasją ojca. Na wystawie mozna oglądać jego czarno-białe fotografie wykonane stuletnim aparatem.

  Wernisaż odbył się w poniedziałek, a wystawa będzie czynna do 7 listopada od godziny 10.00 do 18.00.

  Sonda

  Które ze świąt uważasz za bardziej poznańskie?

  • Dzień Św. Marcina (77%)
  • Imieniny Miasta - Dzień Patronów Miasta Piotra i Pawła (23%)