Wybierz miasto

Pierwszy punkt Topolskiego

Autor: SUR

2000-09-04, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

Trener gości, Jan Złomańczuk komplementował na konferencji prasowej drużynę Lecha. Mecz stał na przeciętnym poziomie, ale szkoleniowiec z Bełchatowa był zadowolony, że pojedynek w Poznaniu ma już za sobą.

Chciałem wygrać w Poznaniu, ale po meczu jestem zadowolony, że udało się zremisować powiedział uśmiechnięty trener z Bełchatowa. Istotnie to lechici mieli więcej szans na zdobycie bramki, ale tym razem zawiodła skuteczność. Już na pierwszy rzut oka było widać, że trener Adam Topolski tchnął w drużynę nowego ducha. Rolę ostatniego obrońcy tym razem powierzono Arkadiuszowi Miklosikowi, a ten okazał się żelaznym punktem zespołu gospodarzy. Interweniował bardzo pewnie i dzięki temu faworyci meczu niewiele mogli zdziałać pod bramką Lecha. Tym razem niewiele pracy miał Norbert Tyrajski, ale jego interwencja z 94 min. meczu udowodniła, że golkiper gospodarzy jest w bardzo dobrej formie. W sytuacji sam na sam,, Norbiego'' nie zdołał pokonać Jacek Berensztajn i to wystawia bramkarzowi jak najlepsze świadectwo.

Obrona nie zawiodła

Cały blok defensywny tym razem spisał się dobrze. Górnicy z Bełchatowa mieli spore problemy z przedostaniem się w pole karne Lecha. Lech postawił nam ciężkie warunki gry. W meczu w Opolu mieliśmy wiele okazji do zdobycia gola, a tu w Poznaniu niewiele mogliśmy zdziałać dodał Jan Złomańczuk. Uważna gra w obronie sprawiła, że tym razem,, ucierpieli'' kibice. Mecz nie był porywającym widowiskiem i rzadko fanom Lecha podnosiło się ciśnienie krwi. W pewnym momencie na boisku było pięciu nominalnych napastników i to świadczy o tym, że nie nastawialiśmy się na wywalczenie remisu powiedział nowy-stary trener Kolejorza, Adam Topolski. Niestety nie udało się strzelić gola mimo, że w ataku zaprezentował się nowy nabytek poznańskiej ekipy, Tomasz Suwary. Grał poprawnie, ale skuteczność nie była najmocniejszą stroną gospodarzy.

Lech: Tyrajski Truszczyński (46. Zieniuk), Miklosik, Smoliński Jacek, Dąbrowski (60. Bekas), Borykin, Białek (70. P. Najewski), Goliński Ślusarski, Suwary.

GKS Bełchatów: Łukiewicz Konkiewicz (70. Kolendowicz), Nocoń, Wilczok Szkudlarek, Kościelniak, Skinderis (17. Berensztajn), Szarpak, Hinc, Pranagal, Patalan (82. Nowicki).

Żółte kartki: Truszczyński, Ślusarski (Lech); Kościelniak, Szarpak, Hinc (GKS Bełchatów).

Sędziował: Jarosław Żyro (Bydgoszcz).

Widzów: 4 tysiące.

Minuta po minucie

6 min. Sędzia Jarosław Żyro podyktował rzut wolny pośredni z około 10 metrów od bramki GKS. Piłka po strzale Arkadiusza Miklosika, odbiła się od muru obronców gości.

16 min. Dariusz Patalan zdecydował się na strzał z z 20 metrow, piłka minęła lewy słupek bramki Lecha.

22 min. Z lewej strony pola karnego strzelał Jaroslaw Białek, ale bramkarz GKS Sebastian Łukiewicz był na posterunku.

39 min. Z prawej strony dośrodkował Michał Goliński, ale Tomasz Suwary nie zdołał dosięgnąć piłki.

49 min. Adam Dąbrowski strzelił z 20 metrów, ale piłka poszybowała nad poprzeczką.

61 min. Z prawej strony dośrodkował Piotr Jacek, futbolówka po uderzeniu głową Tomasza Bekasa znalazła się w rękach bramkarza z Bełchatowa.

64 min. Piotr Jacek odebrał piłkę obrońcy GKS, zdecydował się na podanie do Tomasza Bekasa, ale znowu zabrakła kilkunastu centymetrów. To była najlepsza okazja do zdobycia gola.

71 min. Piotr Szarpak strzelił zza lini pola karnego, piłka trafiła w Arkadiusza Miklosika, ale Norbert Tyrajski nie dał się zaskoczyć.

75 min. Damian Zieniuk uderzył z 22 metrów, futbolówka skozłowała przed bramkarzem, ale ostatecznie minęła lewy słupek bramki gości.

88 min. Po strzale gółową Radosława Borykina piłka znalazla się w rękach Łukiewicza.

94 min. W sytuacji sam na sam z Tyrajskim, znalazł się Jacek Berensztajn, ale bramkarz Lecha popisał się skuteczną interwencją.

Adam Topolski
    Trener Lecha

Moi zawodnicy włożyli w pojedynek sporo wysiłku i za to chciałbym im podziękować. Nie mam zastrzeżeń do organizacji gry, wszyscy zawodnicy wywiązali się z powierzonych zadań. Chciałbym znowu osiągnąć sukces z Lechem, myślę, że miejsce w środku tabeli po rundzie jesiennej będzie właśnie takim sukcesem.

Grała II liga

Dolcan Ząbki

- Hetman Zamość 1: 0 (0: 0)

Bramka: Kazimierz Buda (84.)

Żółte kartki: Maciej Smolarczyk, Paweł Rosiński, Piotr Antoniuk (Dolcan), Dariusz Turkowski, Jan Cios (Hetman). Widzów: 400.

Zagłębie Sosnowiec

- Tłoki Gorzyce 0: 0

Żółte kartki: Sebastian Klata, Łukasz Antczak (obaj Zagłębie)

oraz Jacek Madej, Krzysztof Kołaczyk, Bogusław Pacanowski (wszyscy Tłoki). Widzów: 3500.

Stal Stalowa Wola - ŁKS Łódź 2: 1 (1: 1)

Bramki: dla Stali Paweł Szafran (17), Rafał Markowski (52); dla ŁKS Łukasz Madej (22).

Żółte kartki: Jaromir Wieprzęć i Daniel Purzycki (obaj Stal) oraz

Fabiano, Rafał Grzelak, Jarosław Dziedzic (ŁKS). Widzów: 2500.

Perła Polonia Bytom - RKS Fameg Radomsko 1:0 (1: 0)

Bramka: Sławomir Zachnik (27.).

Żółte kartki: Rafał Górak, Damian Galeja, Andrzej Szłapa, Dietmar

Brehmel (wszyscy Polonia) oraz Piotr Mandrysz, Andrzej Dziuba i

Zdzisław Leszczyński (wszyscy RKS). Widzów: 500.

Lechia Gdańsk - Górnik Polkowice 1: 2 (1: 0)

Bramki: dla Lechii Andrzej Zięba (13-karny); dla Górnika Andrzej Słowakiewicz (56.), Mariusz Ujek (80.).

Żółte kartki: Marcin Kubsik (Lechia) oraz Maciej Soboń i Tomasz Urbaniak (obaj Górnik). Widzów: 2000.

KS Myszków - Świt Nowy Dwór Maz. 1: 3 (1: 1)

Bramki: dla Myszkowa Dawid Bartosz (43); dla Świtu Piotr Bajera dwie (29, 85), Dariusz Dziewulski (52).

Żółte kartki: Mirosław Jaworski, Andrzej Rutkowski, Jacek Fojna, Sylwester Kulawik, Marcin Folga (wszyscy KS Myszków) oraz Mariusz Woroniecki, Jacek Graczyk (obaj Świt).

Czerwona kartka: Mariusz Woroniecki w 75 min. za drugą żółtą.

Widzów: 500.

Ceramika Opoczno - Polar Wrocław 4: 2 (0: 2)

Bramki: dla Ceramiki Arkadiusz Bilski dwie (68, 70), Mirosław Budka (55), Rafał Szczytniewski (90); dla Polaru Bogusław Lizak (2), Dariusz Sztylka (16).

Żółte kartki: Dariusz Mrózek (Ceramika) oraz Paweł Lis, Marek Grabowski (obaj Polar). Widzów: 1000.

Włókniarz Kietrz - Górnik Łęczna 2: 1 (0: 0)

Bramki: dla Włókniarza Jarosław Rak dwie (52, 54); dla Górnika Marcin Timko (80).

Żółte kartki: Marek Hanzel i Daniel Tumas (obaj Włókniarz).

Widzów: 1300.