Wybierz region

Wybierz miasto

  Plombują ulicę Półwiejską

  Autor: Lidka Popielas

  2000-07-11, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  Przy ulicy Półwiejskiej 17 w Poznaniu rozpoczęto budowę nowoczesnej kamienicy. Będzie to budynek usługowo-mieszkalny wkomponowany w tamtejsze pierzeje. Choć budowa jest skomplikowana, obiekt zostanie oddany już w maju ...

  Przy ulicy Półwiejskiej 17 w Poznaniu rozpoczęto budowę nowoczesnej kamienicy. Będzie to budynek usługowo-mieszkalny wkomponowany w tamtejsze pierzeje. Choć budowa jest skomplikowana, obiekt zostanie oddany już w maju przyszłego roku.


  W lutym br. ruszyła budowa nowoczesnej kamienicy przy ulicy Półwiejskiej. Prace rozpoczęto od przygotowania gruntów, co zajęło kilka miesięcy. Obecnie powstają już fundamenty, a do końca września br. budynek będzie już w stanie surowym.

  Ruchome schody

  Będzie to dom usługowo-mieszkalny o wysokim standardzie. Parter i pierwsze piętro zostanie połączone schodami ruchomymi. Obie kondygnacje będą przeznaczone na placówki handlowe. Na drugim piętrze będą znajdowały się biura, a na trzech pozostałych mieszkania.
  Elewacja budynku będzie dostosowana do wyglądu pozostałych kamienic. Będzie się składała z elementów fasad piaskowca i granitów. - Architektura budynku została uzgodniona z Miejskim Konserwatorem Zabytków. Nie może ona odbiegać od pozostałych pierzei - tłumaczy Ryszard Szulc, prezes zarządu przedsiębiorstwa produkcyjno-budowlanego ,,Ataner''.

  Utrudniona budowa

  Ulica Półwiejska jest bardzo wąska jak na przeprowadzanie jakichkolwiek prac budowlanych. Poza tym jest bardzo ruchliwa, codziennie przemieszczają się nią tłumy ludzi, jak na deptak przystało. Dlatego warunki budowy są utrudnione. - Wjazd na teren jest bardzo trudny. Musimy także szczególnie uważać, aby roboty były prowadzone bezpiecznie pod każdym względem - mówi prezes zarządu firmy ,,Ataner''

  Sonda

  Które ze świąt uważasz za bardziej poznańskie?

  • Dzień Św. Marcina (77%)
  • Imieniny Miasta - Dzień Patronów Miasta Piotra i Pawła (23%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.