Wybierz region

Wybierz miasto

  Pojedziemy taksówką przez Most Teatralny

  Autor: Krzysztof ULANOWSKI

  2000-07-21, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  Pisaliśmy już o tym, że wielu taksówkarzy i pasażerów domaga się przywrócenia możliwości przejazdu taksówek przez Most Teatralny. Dla pasażerów oznaczałoby to mniejszą cenę za przejazd.

  Pisaliśmy już o tym, że wielu taksówkarzy i pasażerów domaga się przywrócenia możliwości przejazdu taksówek przez Most Teatralny. Dla pasażerów oznaczałoby to mniejszą cenę za przejazd. Dla taksówkarzy - uniknięcie korków. ,, Express'' próbuje przekonać do tego pomysłu decydentów.


  - Dziwię się, że nie puszczono przez most samochodów osobowych mówi Marian Woroch, prezes Radio-Taxi ,,Koziołki''. - Najwyraźniej Rada Miasta dla taksówkarzy nie zrobi nic. Przez to, że stumetrowy odcinek drogi jest zamknięty, musimy wyjeżdżać z ul. Fredry okrężną drogą i grzęznąć w korkach.
  Już trzy lata temu przekonywałem radnych, żeby puścili przez most taksówki dodaje Piotr Florczak, prezes pierwszego w Poznaniu Radia-Taxi 919. - Rada Miasta i tak zrobiła, co chciała. W tej chwili co trzeci pojazd na al. Marcinkowskiego i Kaponierze to taksówka. A uważam, że taksówkarze są na tyle dobrymi kierowcami, że nie przeszkadzaliby tramwajom.
  Moja ocena jest inna odpowiada Jan Firlik, zastępca dyrektora ds. taboru tramwajowego. - Most Teatralny to węzłowe miejsce komunikacyjne. Każdy dodatkowy pojazd spowoduje tam opóźnienie w ruchu, bardzo trudne do nadrobienia. Tylko rowery nam nie przeszkadzają, bo jadą obok.
  W mojej prywatnej opinii liczba linii tramwajowych na Moście Teatralnym jest już maksymalnie zagęszczona uważa Magdalena Paluchowska, szef Działu Marketingu MPK. Poza tym serce by mi się krajało jako poznaniance, gdyby przez most znów zaczęły jeździć samochody. W tej chwili dostęp do centrum dla aut został ograniczony w stopniu minimalnym. Należy iść dalej, a nie się cofać.
  Również dyr. Jan Sklorz z Zarządu Dróg Miejskich powiedział nam, że taksówki przeszkadzałyby tramwajom. Podkreślił, że w tramwaju jedzie dwieście osób, a w taksówce najwyżej kilka.
  - Jednak taksówki wspomagają komunikację zbiorową, więc powinny być uprzywilejowane - podkreśla Maciej Nowak, taksówkarz radia-taxi.
  Czy taksówki powinny mieć możliwość przejazdu
  przez Most Teatralny?

  Kazimierz Nowacki
  taksówkarz

  Taka możliwość powinna być. I to nie tylko dla taksówkarzy, ale dla wszystkich samochodów osobowych. Jeżeli już nie w obie strony, to chociażby tylko w kierunku Winograd.

  Ryszard Rybarski
  taksówkarz

  Oczywiście, że taksówkom należy umożliwić przejazd przez Most Teatralny. Chociażby w jedną stronę w kierunku Piątkowa i Winograd. Zresztą przejazd do centrum nie jest za bardzo potrzebny.

  Andrzej Szypa
  taksówkarz

  Jesteśmy zbyt biedni, żeby najpierw wyremontować most, a następnie go zamknąć. Na to mogą sobie pozwolić Niemcy. My mamy za mało dróg, a te istniejące są już zapchane. Uważam więc, że Mostem Teatralnym powinny jeździć wszystkie auta.

  Sonda

  Które ze świąt uważasz za bardziej poznańskie?

  • Dzień Św. Marcina (77%)
  • Imieniny Miasta - Dzień Patronów Miasta Piotra i Pawła (23%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.