Wybierz region

Wybierz miasto

  Policjanci prewencji się szkolą

  Autor: SAGA

  2000-08-29, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  Trzydziestu policjantów prewencji z całej Wielkopolski odbywa szkolenie dotyczące narkomanii i AIDS. Zorganizowało je Ministerstwo Zdrowia z Komendą Główną Policji, przy współudziale Wydziału Prewencji Komendy ...

  Trzydziestu policjantów prewencji z całej Wielkopolski odbywa szkolenie dotyczące narkomanii i AIDS. Zorganizowało je Ministerstwo Zdrowia z Komendą Główną Policji, przy współudziale Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej w Poznaniu.

  - Do lipca br. ujawniono 1650 przestępstw związanych z narkotykami. W pierwszej połowie ubiegłego roku ujawniliśmy ich 1100 - mówi zastępca komendanta wojewódzkiego, mł. insp. Waldemar Jarczewski. - Przestępstwa tego typu raczej nie są zgłaszane, ich ujawnienie i wykrycie to wynik pracy policjanta - podkreśla.
  Narkomania jest coraz bardziej powszechnym zjawiskiem. Młodzież styka się z narkotykami w pubach, na dyskotekach, w szkole. Policjant nie tylko musi wiedzieć, co grozi mu w kontakcie z narkomanem (podczas przeszukań może - na przykład - ukłuć się igłą), ale także - musi umieć rozpoznawać narkotyki, znać wchodzące na rynek ,,nowinki''.
  Wczoraj policjanci wysłuchali wykładów o zadaniach policji w przeciwdziałaniu narkomanii oraz o polityce państwa w tej dziedzinie.

  Sonda

  Które ze świąt uważasz za bardziej poznańskie?

  • Dzień Św. Marcina (77%)
  • Imieniny Miasta - Dzień Patronów Miasta Piotra i Pawła (23%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.