Wybierz region

Wybierz miasto

  Polowanie na 9 milionów

  Autor: MARK

  2000-09-08, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  Poznańskie kolektury Lotto podczas środowej kulminacji wygranych były oblegane przez graczy. Tuż po losowaniu przeciążeniu ulegała linia informacyjna 913. Grający chcieli się dowiedzieć, jakie są wyniki losowania.

  Poznańskie kolektury Lotto podczas środowej kulminacji wygranych były oblegane przez graczy. Tuż po losowaniu przeciążeniu ulegała linia informacyjna 913. Grający chcieli się dowiedzieć, jakie są wyniki losowania. 9,29 mln zł wygrał mieszkaniec Głogowa.

  Zdaniem Andrzeja Kemnitza z poznańskiego oddziału Totalizatora Sportowego, w środę spośród wszystkich graczy blisko połowa kupiła los po informacji, że wygrane są 3-krotnie zsumowane.

  Jak się skreśla?

  Godz. 12.00. Do wygrania 6.00 mln zł
  - Nigdy nie grałem. Ale wszyscy o tym mówią. Pojechałem oddać samochód. Gdy stałem w warsztacie, słyszałem o kulminacji nagród 6 mln zł. Gdy wracałem tramwajem, słyszałem, że jest 6,5 mln. No to wszedłem do pierwszej lepszej kolektury i kupiłem kupon - Tomasz Górek, mieszkaniec Łazarza, padł ofiarą środowego szału. Od trzech tygodni nikt bowiem nie trafił ,,szóstki'' w dużego lotka, dlatego nagrody się zsumowały.
  - Około 30 procent grających mogli stanowić ludzie, którzy los na loterii kupują od święta. Dopiero na wieść o kulminacji postanowili powalczyć o nagrodę. Osoby prowadzące kolektory mówiły mi, że co drugi z graczy, to był stały klient. Spora grupa nie wiedziała natomiast, jak się skreśla numerki - mówił Andrzej Kemnitz, kierownik działu gier liczbowych poznańskiego oddziału Totalizatora Sportowego.

  Zaufaj dziecku

  Godz. 17.35. Do wygrania 8 mln zł.
  Pod kolekturą przy ulicy 3 Maja stoi 12 osób. W kolejce jedna z kobiet trzyma na rękach niemowlę.
  - Mąż miał wrócić z pracy i wysłać, ale nie mogłam się go doczekać. Wzięłam dziecko na ręce i tu przydreptałam - Anna Wintoch prosi o trzy kupony dużego lotka i korzysta z maszyny losującej. - Na ostatnim skreślę cyfry z mojej daty urodzenia. Może urodziłam się pod szczęśliwą gwiazdą.
  - Mieliśmy przypadek w Olsztyńskiem, że jedna osoba w dwa tygodnie trafiła dwie szóstki. Tam, o ile dobrze pamiętam, numery wytypowało dziecko - dodaje A. Kemnitz.
  - Dlaczego nagle ludzie wychodzą na ulicę, szukają kolektur i chcą grać? - pytamy
  - Bo chcą ten wieczór przeżyć marzeniami - mówi A. Kemnitz.

  Głogów górą

  Godz. 20.00-21.00. Do wygrania 9,21 mln zł.
  Kolektury otrzymują informację, że można sprzedawać kupony do godziny 20.45, czyli na pięć minut przed rozpoczęciem losowania transmitowanego w telewizji. Coraz większa liczba osób kupujących kupony spowodowała efekt śnieżnej kuli, dlatego nikt nie wiedział, ile tak naprawdę można wygrać.
  - Tuż przed godziną 21.00 kupiło kupony także bardzo dużo osób. Do końca nie było wiadomo, ile tak naprawdę wynosi wygrana. Dopiero po 21.00 było wiadomo, że szczęśliwiec mieszka w Głogowie koło Zielonej Góry, a cyfr sam nie wymyślił, tylko skorzystał z maszyny losującej w kolekturze. Gdyby teraz nie padła ,,szóstka'', to za tydzień mogło być 20 mln zł - podsumował A. Kemnitz.


  Lotto po wielkopolsku

  największa wygrana w czerwcu 2000 - Leszno; 1,5 mln zł

  520 kolektur w oddziale poznańskim TS

  175 kolektur w Poznaniu

  Andrzej Kemnitz
  dział gier liczbowych TS

  Statystyczny uczestnik gier liczbowych ma około 40-50 lat. W przypadku kulminacji wygranych w kolejkach ustawiają się jednak wszyscy. Choć wówczas prawdopodobieństwo wygrania maleje, ludzie chcą przeżyć emocje podczas sprawdzania kuponu.

  Ile to w środę było?

  Jedna ,,szóstka''- 9,294 mln zł

  610 ,,piątek'' - płacono 4,4 tys. złl 34568 ,,czwórek'' - płacono 02,7 zł

  zagrało 7 mln osób

  Sonda

  Które ze świąt uważasz za bardziej poznańskie?

  • Dzień Św. Marcina (77%)
  • Imieniny Miasta - Dzień Patronów Miasta Piotra i Pawła (23%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.