Wybierz region

Wybierz miasto

  Postawią nowe pomniki

  Autor: Józef DJACZENKO

  2000-08-30, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  Prezydent Poznania będzie zarabiał ,,na rękę'' ok. 6 tys. zł - połowę tego, co do tej pory. Radni, którzy uchwalali wysokość prezydenckiej pensji, byli oburzeni ustawą narzucającą wynagrodzenia w samorządzie.

  Prezydent Poznania będzie zarabiał ,,na rękę'' ok. 6 tys. zł - połowę tego, co do tej pory. Radni, którzy uchwalali wysokość prezydenckiej pensji, byli oburzeni ustawą narzucającą wynagrodzenia w samorządzie.

  Radni mieli wczoraj dyskutować o mieszkaniach, m.in. o podwyżce maksymalnych czynszów. Radni SLD dokumenty otrzymali zbyt późno. Zarząd Miasta przedstawił jedynie wstępne informacje. Uchwalono jednak, że w Poznaniu stanie m.in pomnik Józefa Piłsudskiego.

  Powrót do Szczepankowa

  Powstaje plan zagospodarowania Szczepankowa-Spławia. Radni mieli rozpatrzyć zarzuty wniesione do projektu. Wątpliwości było tyle, że trzeba było skierować dokument do ponownej obróbki i nakazać ponowne publiczne wyłożenie go.
  Rada zgodziła się na postawienie w mieście pomników Józefa Piłsudskiego, Adolfa Bnińskiego, Cyryla Ratajskiego. Najbardziej kontrowersyjnym okazał się marszałek, niezbyt w Poznaniu lubiany. Chcąc złagodzić niechęć radnych proponowano, by zamiast słów ,,twórca niepodległego państwa'', użyć określenia ,,współtwórca''. Po długiej dyskusji ocalała wersja pierwotna.

  Warszawka się psoci

  Tzw. kominowa ustawa ograniczyła dochody samorządowców. Radni oburzali się ingerencją Warszawy. - Posłowie w szale nienawiści do samorządu nam obcięli diety, a sobie podwyższyli denerwował się Jan Skuratowicz. - Najgorsze, że przez głupotę Warszawki nie zatrudnimy fachowców architektów, prawników, informatyków.
  Innego zdania był Michał Grześ. - Mistrz prezydenta Grobelnego, Wojciech Szczęsny Kaczmarek mówił, że prezydent nie musi się znać na niczym. Jak na brak kwalifikacji wynagrodzenie wcale nie jest niskie - mówił. Radni uchwalili maksymalną dozwoloną stawkę dla prezydenta 10.035 zł brutto. Więcej zarabiają dyrektorzy firm podległych magistratowi.

  Ryszard Grobelny
  prezydent Poznania

  Nie mogę się cieszyć z powodu zmniejszenia zarobków. Nie jestem jednak rozżalony do tego stopnia, by szukać innej pracy. Straciłem też dietę radnego. Moim dodatkowym dochodem ciągle są zajęcia na uczelni. Na podstawie umowy-zlecenia otrzymuję tam równowartość połowy etatu. Jestem w radzie nadzorczej Targów.

  Sonda

  Które ze świąt uważasz za bardziej poznańskie?

  • Dzień Św. Marcina (77%)
  • Imieniny Miasta - Dzień Patronów Miasta Piotra i Pawła (23%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.