Wybierz region

Wybierz miasto

  Remont ul. Kurlandzkiej w przyszłym roku

  Autor: MI

  2000-07-18, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  Za rok rozpocznie się kompleksowa modernizacja ul. Kurlandzkiej na całej jej długości. Jednocześnie zostaną wybudowane nowe parkingi i wielopoziomowe garaże.

  Za rok rozpocznie się kompleksowa modernizacja ul. Kurlandzkiej na całej jej długości. Jednocześnie zostaną wybudowane nowe parkingi i wielopoziomowe garaże.

  Już od wielu lat, na tej ratajskiej ulicy, nie prowadzono żadnych większych prac remontowych. Jeżdżą po niej zarówno samochody osobowe, jak też i ciężarowe. Te ostatnie to głównie duże pojazdy dowożące towar do franowskich marketów, jak też i położonego obok browaru.

  Łatanie nie pomogło

  Kilkakrotnie już drogowcy,, łatali'' nawierzchnię ul. Kurlandzkiej. Doraźne prace nie poprawiły warunków poruszania się po drodze. Dlatego postanowiono, że przebudowa całej szosy rozpocznie się w przyszłym roku.
  - Prace obejmą całą długość ulicy od ul. Chartowo przy os. Tysiąclecia, po skrzyżowanie z Wiatraczną przy os. Lecha. mówi Ludwik Borowiec, radny RMP. W czasie prowadzenia przebudowy zostaną także wybudowane nowe zatoczki dla autobusów. Planuje się także wybudowanie nowych parkingów. Będą mogli na nich zostawiać swoje samochody mieszkańcy tych ratajskich osiedli. Zdecydowanie zmniejszy się więc ruch kołowy na międzyblokowych uliczkach wyjaśnia L. Borowiec.

  Zamiast ekranu akustycznego

  Dla mieszkańców os. Lecha, których budynki znajdują się od strony Franowa, najważniejsze jest zmniejszenie hałasu dobiegającego od uliczek dojazdowych do tamtejszych hipermarketów. Już od dawna apelowali, by wybudowano w tym rejonie ekran akustyczny.
  - Zamiast niego bardziej prawdopodobne jest to, że powstanie tam parking wielopoziomowy dodaje Ludwik Borowiec. Oprócz zapewnienia miejsc garażowych spełniałby on rolę ekranu akustycznego, tłumił hałasy dochodzące z rejonu Franowa.
  Drugą propozycja jest, by podobny parking wielokondygnacyjny powstał na os. Tysiąclecia, przy ul. Chartowo między Piaśnicką, a Kurlandzką.

  Ludwik Borowiec
  radny RMP

  Najważniejsze dla mieszkańców osiedli Lecha, Czecha, Rusa i Tysiąclecia jest to, że powstała tam jednostka samorządu pomocniczego - Osiedle Chartowo. Niedługo zostaną przeprowadzone wybory do tamtejszej Rady Osiedla. Ci, którzy wejdą w jej skład mogą wiele dobrego zrobić dla mieszkańców tego rejonu Poznania. Być może wówczas zostaną przeprowadzone także i inne inwestycje.

  Sonda

  Które ze świąt uważasz za bardziej poznańskie?

  • Dzień Św. Marcina (77%)
  • Imieniny Miasta - Dzień Patronów Miasta Piotra i Pawła (23%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.