Wybierz region

Wybierz miasto

  Rolniczy samorząd

  Autor: AK

  2002-12-23, Aktualizacja: 2004-12-17 23:52

  Na pierwszym posiedzeniu spotkali się członkowie Powiatowej Izby Rolniczej w Kole. Rolnicy z powiatu kolskiego wybrali 21 przedstawicieli. Wybory do Powiatowej Izby Rolniczej odbyły się 8 grudnia.

  Na pierwszym posiedzeniu spotkali się członkowie Powiatowej Izby Rolniczej w Kole.
  Rolnicy z powiatu kolskiego wybrali 21 przedstawicieli.
  Wybory do Powiatowej Izby Rolniczej odbyły się 8 grudnia. Frekwencja była mizerna. W powiecie kolskim wynosiła zaledwie około 8 proc. W głosowaniu mogli brać udział jedynie płatnicy podatku rolnego oraz ich małżonkowie. Z każdej gminy wybrano po dwie osoby, a z miasta Koła — jedną. Kandydat musiał uzyskać poparcie w całym okręgu, którym była gmina.

  Dwudziestu jeden nowo wybranych członków Powiatowej Izby Rolniczej spotkało się 18 grudnia w kolskim starostwie na pierwszym posiedzeniu.

  – Gratuluję wam wyboru na delegatów. Chciałbym zpewnić, że powiat kolski szeroko otworzy się na współpracę z Izbą Rolniczą. Dotychczasowa współpraca z Wielkopolską Izbą Rolniczą układała się bardzo dobrze, że wspomnę choćby wspólny wyjazd do Francji z prezesem Waligórą. Jako starosta i rolnik muszę powiedzieć, że rola izb rolniczych nie do końca jest taka, jaka powinna być. Na Zachodzie izby mają więcej do powiedzenia w sprawach rolnictwa, o wielu sprawach decydują – powiedział starosta Wieńczysław Oblizajek. – Myślę, że w powiecie kolskim izba rolnicza będzie bardzo aktywna. Zapraszam do współpracy.
  Podczas pierwszego spotkania delegaci wybrali spomiędzy siebie przewodniczącego izby. W głosowaniu tajnym został nim Michał Wróblewski, rolnik z Ruchennej (gm. Koło), z wykształcenia prawnik. Wybrano również delegata na Walne Zgromadzenie Wielkopolskiej Izby Rolniczej w Poznaniu. Misję tę powierzono Annie Olejnickiej-Górczewskiej z Dębów Szlacheckich, byłej wójt Osieka Małego i senator RP.
  Michał Wróblewski i Anna Olejnicka-Górczewska będą reprezentowali Powiatową Izbę Rolniczą w Kole na walnym zgromadzeniu WIR zaplanowanym na 17 stycznia.

  Sonda

  Które ze świąt uważasz za bardziej poznańskie?

  • Dzień Św. Marcina (77%)
  • Imieniny Miasta - Dzień Patronów Miasta Piotra i Pawła (23%)