Wybierz miasto

Spacerek na początek

Autor: ROY

2000-09-08, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

Udanie rozpoczęli nowy sezon 2000/2001 koszykarze ostrowskiej Stali, pokonując na swoim parkiecie drużynę AZS Toruń 91:68. Stal rozpoczęła od rzutu za 3 pkt Paula Sessomsa, jednak w 6 min. to goście prowadzili 11:8.

Udanie rozpoczęli nowy sezon 2000/2001 koszykarze ostrowskiej Stali, pokonując na swoim parkiecie drużynę AZS Toruń 91:68.

Stal rozpoczęła od rzutu za 3 pkt Paula Sessomsa, jednak w 6 min. to goście prowadzili 11:8. Gospodarze jednak w tym momencie zaczęli grać szybciej w ataku i na skutki nie trzeba było długo czekać. Zoran Sretenovic, jak zwykle obsługiwał kolegów wspaniałymi asystami, a tym nie pozostawało nic innego jak tylko kończyć akcję. W 15 min. błysnął Vadim Czeczuro, który w przeciągu 60 sekund zdobył 7 punktów. Do szatni gospodarze schodzili z 20-punktową przewagą.
    W drugiej połowie koszykarze Stali zwolnili tempo rozgrywania akcji, a przeprowadzane akcje próbowali efektownie kończyć, co wielkimi owacjami przyjmowała ostrowska publiczność. W 28 min. parkiet za pięć przewinień musiał opuścić Sarran Marshall, a kilka minut później jego los podzielił Grzegorz Sowiński. W tym momencie okazało się że Stal tego meczu nie może przegrać. Ostatecznie ostrowianie bez problemu zwyciężyli 91:68, potwierdzając tym samym dobre przygotowanie do sezonu.

Stal: Sessoms 17, Helmanis 13, Czeczuro 12, Robak 10, Jeffries 10, Sretenovic 9, Sidor 8, Szawarski 6, Parzeński 4, Kałowski 2.

AZS Toruń: Chromicz 23, Kondraciuk 18, Marshall 8, Pietrzak 5, Karwanien 5, Lipiński 4, Sowiński 3, Miśniewicz 2.

Sędziowali Robert Aleksandrowicz z Lublina i Leszek Pujdak z Koszalina

Widzów ok. 2000

Andrzej Kowalczyk
    trener Stali

Bardzo chcieliśmy wygrać dzisiejsze spotkanie, aby udanie rozpocząć nowy sezon ligowy. Myślę że w tym roku jesteśmy równie silni jak w zeszłym, jeśli nie silniejsi i powalczymy o lokaty w pierwszej czwórce.

Bobry - Zepter 55 :82

Trefl - PKK Szczecin 70 :56

Unia - AZS Lublin 76 :74

Stal - AZS Toruń 91 :68

Spójnia - Brok 88 :72

Anwil - Pogoń 98 :82