Wybierz region

Wybierz miasto

  STRZESZYN - Budynek widmo przestanie straszyć

  Autor: Elżbieta Sobańska

  2009-06-22, Aktualizacja: 2009-06-22 07:07

  Budomel – tak na niego najczęściej wołają. Podobno miał to być hotel lub szpital. Jedno jest pewne, że ten niewykończony budynek z ośmioma piętrami przy ulicy Koszalińskiej na Strzeszynie straszy od co najmniej 30 ...

  Budomel – tak na niego najczęściej wołają. Podobno miał to być hotel lub szpital. Jedno jest pewne, że ten niewykończony budynek z ośmioma piętrami przy ulicy Koszalińskiej na Strzeszynie straszy od co najmniej 30 lat. Firma Nickel Development, będąca współwłaścicielem terenu, będzie wyburzyć Budomel. Na jego miejscu powstanie obiekt biurowy i osiedle jednorodzinne. Kilka tygodni temu zostały wydane warunki zabudowy.

  – Nie jesteśmy jedynym właścicielem obiektu, złożyliśmy do Urzędu Miasta wniosek o wydanie decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu, jest ona jednak jeszcze nieprawomocna – tłumaczy Ewa Bujak, rzecznik prasowy Grupy Nickel. – W chwili obecnej przede wszystkim skupujemy udziały oraz na nasz wniosek toczy się w sądzie postępowanie o zniesienie współwłasności na tym terenie.
  Deweloper na razie nie podaje terminu rozpoczęcia prac ani kosztów inwestycji, gdyż ich oszacowanie możliwe będzie dopiero, kiedy zostanie jedynym użytkownikiem wieczystym terenu. Najpierw muszą zostać rozpatrzone odwołania do decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu.

  – Przede wszystkim są to protesty współużytkowników nieruchomości mające na celu przedłużenie rozpoczęcia procesu inwestycyjnego i uniemożliwienie nam nabycia pozostałych udziałów – wyjaśnia Bujak. – Istniejący obiekt nie nadaje się do wykorzystania, będzie zburzony, a w jego miejsce zostanie wybudowany nowy, czterokondygnacyjny o funkcji mieszkalno-usługowo-biurowej. Na parterze przewidujemy umieszczenie m.in. apteki, sklepów i innych drobnych punktów usługowych służących mieszkańcom osiedla.

  Budynek w obecnym stanie jest niechlubną wizytówką dla miasta.
  – Trzeba go jak najszybciej rozebrać, jest on kompromitujący dla całego osiedla – uważa Arleta Matuszewska, przewodnicząca Rady Osiedla Strzeszyn. – Wielokrotnie pisaliśmy do Urzędu Miasta, aby budynek rozebrano. Teraz czekamy, aby został on szybko usunięty.


  Więcej w dzisiejszym wydaniu Polska Głos Wielkopolski, lub www.prasa24.pl

  Sonda

  Które ze świąt uważasz za bardziej poznańskie?

  • Dzień Św. Marcina (77%)
  • Imieniny Miasta - Dzień Patronów Miasta Piotra i Pawła (23%)