Wybierz miasto

Szanse na trofeum nadal są równe

Autor: LIC

2000-06-09, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

Dzisiaj o godz. 18.00 we Wronkach piłkarze Amiki staną przed szansą wywalczenia po raz trzeci z rzędu Pucharu Polski. W pierwszym meczu w Krakowie padł remis 2:2, ale szanse obu zespołów nadal są równe.

Pierwsza połowa za nami. Teraz czas na drugą odsłonę. Szanse oceniam 50 na 50 - mówił przed meczem napastnik wronieckiej Amiki, Paweł Kryszałowicz.

W pierwszym meczu w Krakowie to Amica była bliżej zwycięstwa, ale wiślacy dwukrotnie doprowadzali do remisu. Gdyby Remigiusz Sobociński i Marek Zieńczuk wykorzystali znakomite okazje w drugiej połowie, to wronczanie z pewnością mieliby większy komfort przed spotkaniem rewanżowym. Faktycznie mogliśmy wygrać, z drugiej strony gdyby ktoś nam zaproponował przed meczem remis 2:2, to z pewnością taki rezultat wzięlibyśmy w ciemno - mówił Kryszałowicz. Piłkarz Amiki w Krakowie grał tylko przez 60 minut - na tyle starczyło mu sił. Trochę dziwne, że finał organizuje się dwa dni po meczu reprezentacji narodowej. Nie miałem czasu na odpoczynek. Teraz na pewno będę miał siły na całe spotkanie - zapewnia popularny ,,Kryszał'', który we wtorkowym pojedynku wypracował dla Amiki pierwszego gola.

Szkoleniowiec Amiki Stefan Majewski, mimo bardzo dobrej postawy swojego zespołu pod Wawelem, ma powody do zmartwień. Sędzia Ryszard Wójcik w pierwszym meczu dosyć ,,umiejętnie'' wykartkował wronieckich graczy i w rewanżu nie będą mogli zagrać Dariusz Jackiewicz i Jarosław Bieniuk. To duże osłabienie wronieckiej drużyny, gdyż trener Majewski nadal nie może skorzystać z usług kontuzjowanego Mariusza Kukiełki. W Wiśle z kolei za żółte kartki musi pauzować Ryszard Czerwiec. LIC

Bilety w cenie 5, 15 i 20 złotych będzie jeszcze można nabyć w kasie przed meczem. Początek spotkania - godz. 18.00.

Bezpośrednią relację przeprowadzi Wizja Sport.