Wybierz region

Wybierz miasto

  Telekomunikacja pomogła Hospicjum

  Autor: SIEL

  2000-06-01, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  Telekomunikacja pomogła Hospicjum Po generalnym remoncie, otwarto ponownie Centrum Usług Medycznych i Badań Profilaktycznych. Pieniądze, które zarobi Centrum wpływać będą na konto Hospicjum dla Dzieci.

  Telekomunikacja pomogła Hospicjum


  Po generalnym remoncie, otwarto ponownie Centrum Usług Medycznych i Badań Profilaktycznych. Pieniądze, które zarobi Centrum wpływać będą na konto Hospicjum dla Dzieci. Pod opieką lekarzy i wolontariuszy z Hospicjum pozostaje dziewięcioro nieuleczalnie chorych dzieci.


  Obok Wielkopolskiego Hospicjum dla Dzieci działa drugie - dla dorosłych, które obejmuje opieką 68 osób. Zarówno chore dzieci jak i dorośli odwiedzani są w domach przez lekarzy, pielęgniarki, a przede wszystkim wolontariuszy. - Nie wyobrażam sobie opieki paliatywnej bez wolontariuszy. Spędzają z chorymi wiele godzin, gdy nikogo nie ma w domu, gdy przychodzi strach przed śmiercią Nam, lekarzom, nie pozwalają popaść w rutynę - mówi dr Anna Jakrzewska-Sawińska, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej.

  Wolontariusze, w zależności od kwalifikacji, doświadczenia i predyspozycji psychicznych, pomagają w pracach organizacyjnych Hospicjum lub - po odpowiednim przeszkoleniu - bezpośrednio opiekują się chorymi.

  Wolontariusze i lekarze próbują także pomóc chorym i ich rodzinom dostarczając środki opatrunkowe, materace przeciwodleżynowe oraz materiały higieniczne i leki.

  Hospicja utrzymują się z dotacji Urzędu Miasta, darowizn i akcji charytatywnych. Połowę kosztów ich działalności pokrywają pieniądze z kontraktu z Wielkopolską Regionalną Kasą Chorych. Na rzecz chorych i dzieci w terminalnej fazie choroby pracuje też Centrum Usług Leczniczych i Badań Profilaktycznych. - Remont Centrum odbył się dzięki Telekomunikacji Polskiej Poznań- Centrum. Likwidując własną przychodnię, Telekomunikacja przekazała nam cały sprzęt i wyposażenie z własnych gabinetów, łącznie z drzwiami, lampami i zlewozmywakami - wymienia Stanisław Grzybowski, prezes Wielkopolskiego Stowarzyszenia Wolontariuszy Opieki Paliatywnej. Telekomunikacja podpisała również z Centrum umowę na opiekę nad swoimi pracownikami.

  Centrum Usług Leczniczych i Badań Profilaktycznych

  Centrum świadczy usługi medyczne z zakresu medycyny pracy, dziecięcej chirurgii, onkologicznej, laryngologii, okulistyki, geriatrii, chorób wewnętrznych, diabetologii, hematologii, psychiatrii, psychologii klinicznej oraz rehabilitacji leczniczej. Centrum działa w Poznaniu przy ul. 27 Grudnia 3/6, tel. 855 11 76

  Co daje chorym opieka wolontariuszy i lekarzy z Hospicjum?

  * poprawę jakości życia

  * godne warunki umierania (towarzyszenie chorym)

  * wspieranie rodziny w trakcie choroby jej członka i w okresie osierocenia

  * jeśli chory jest osobą samotną, pomoc w czynnościach higienicznych, przygotowanie posiłków

  Sonda

  Które ze świąt uważasz za bardziej poznańskie?

  • Dzień Św. Marcina (77%)
  • Imieniny Miasta - Dzień Patronów Miasta Piotra i Pawła (23%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.