Wybierz region

Wybierz miasto

  Torturowali za papierosy

  Autor: Barbara Sadłowska

  2000-05-19, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  GAZETA POZNAŃSKA, piątek 19.05.2000 Rodzinka posiedzi parę lat Torturowali za papierosy Sąd Okręgowy w Poznaniu skazał wczoraj ojca i dwóch synów za szczególnie okrutny rozbój.

  GAZETA POZNAŃSKA, piątek 19.05.2000

  Rodzinka posiedzi parę lat
  Torturowali za papierosy


  Sąd Okręgowy w Poznaniu skazał wczoraj ojca i dwóch synów za szczególnie okrutny rozbój. Skatowali człowieka za papierosy...


  Do zdarzenia doszło w czerwcu ub. r., w rejonie Dworca Głównego - w wagonie, stojącym na bocznicy. Ojciec Marek Ś. (1957) i jego dwóch synów: Sebastian (1975) i Daniel (1980) wpadli do przedziału, w którym siedziało kilka osób. Zażądali zegarków i papierosów. Pokrzywdzony skłamał, że nie ma papierosów.

  Został za to straszliwie ukarany. Panowie Ś. znęcali się nad nim kilka godzin. Bili, kopali, przypalali papierosami, próbowali uciąć palce nożem i szkłem rozbitej butelki. Stosowali jeszcze bardziej sadystyczne (nie do opisania) tortury. Odchodząc zabrali rzeczy ofiary: saszetkę i torbę z papierosami, podarli dowód osobisty i inne dokumenty pokrzywdzonego, a jego buty wyrzucili przez okno.

  Wczoraj Sąd skazał ojca Ś. na 5 lat pozbawienia wolności; tyleż samo ma odsiedzieć starszy syn Sebastian. Młodszy Daniel dostał 4 lata. Wyrok jest nieprawomocny. BAS

  Sonda

  Które ze świąt uważasz za bardziej poznańskie?

  • Dzień Św. Marcina (77%)
  • Imieniny Miasta - Dzień Patronów Miasta Piotra i Pawła (23%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.