Wybierz region

Wybierz miasto

  Trwa remont elewacji

  Autor: KAR

  2000-09-11, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  Do końca września potrwa ocieplanie budynków przy ulicach Jaworowej, Wiklinowej i Osinowej na Dębcu. Koszt inwestycji przekroczy milion złotych. W ramach termomodernizacji budynków należących do Dębieckiej ...

  Do końca września potrwa ocieplanie budynków przy ulicach Jaworowej, Wiklinowej i Osinowej na Dębcu. Koszt inwestycji przekroczy milion złotych.

  W ramach termomodernizacji budynków należących do Dębieckiej Spóldzielni Mieszkaniowej remontowane są również balkony i loggie.
  - Wykorzystujemy ustawione już rusztowania, by zmniejszyć koszty całej inwestycji - wyjaśnia Jadwiga Organiściak, z-ca prezesa ds. technicznych. - Niektóre budynki mieszkalne na naszych osiedlach mają już blisko czterdzieści lat i dzięki renowacjom udaje nam się doprowadzić je do odpowiedniego stanu, zgodnego z ówczesnymi wymogami.
  Większość pieniędzy przeznaczonych na inwestycje pochodzi z wpłat lokatorskich. Administracja osiedla korzysta również z wpływów za najem lokali użytkowych.
  - Samo ocieplenie czterech budynków to wydatek 850 tys. zł - tłumaczy J. Organiściak. - Do tego dochodzą zadania remontowe, których koszt przewidziany jest na ponad 250 tys. zł.
  Już za kilka dni zakończone zostaną prace remontowe budynku przy ulicy Osinowej. Pozostałe budynki zostaną oddane do końca września.

  Sonda

  Które ze świąt uważasz za bardziej poznańskie?

  • Dzień Św. Marcina (77%)
  • Imieniny Miasta - Dzień Patronów Miasta Piotra i Pawła (23%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.