Wybierz region

Wybierz miasto

  Trwa walka o istnienie zespołu

  Autor: TOM

  2000-07-12, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  Po awansie siatkarek AZS AWF Poznań do pierwszej ligi serii B, nad drużyną pojawiły się czarne chmury. Jak w większości klubów akademickich, także i w tym kasa świeci pustkami.

  Po awansie siatkarek AZS AWF Poznań do pierwszej ligi serii B, nad drużyną pojawiły się czarne chmury. Jak w większości klubów akademickich, także i w tym kasa świeci pustkami. Trener Henryk Skrobański wierzy jednak, że jego zespół przystąpi do rozgrywek.


  Już w połowie ubiegłego sezonu było wiadomo, że kluby AZS AWF nie będą miały dofinansowania z Urzędu Kultury Fizycznej i Sportu. W takiej sytuacji los akademickich sekcji stanął pod dużym znakiem zapytania.

  Rozmowy trwają

  Część z nich, jak choćby drużyna poznańskich piłkarek ręcznych, ostatnio rozpadła się. Trener Skrobański wierzy, że podobny los nie spotka jego zespołu. Nie biorę takiej ewentualności pod uwagę. Nie dopuszczam nawet do siebie takiej myśli. Bez walki nie oddamy pola. Bo to byłby dyshonor. Walczymy o przyszłość sekcji, ale czy ta walka zakończy się powodzeniem, trudno przewidzieć. Przynajmniej w tej chwili - mówi szkoleniowiec.
  Po zakończeniu rozgrywek drużyna AZS AWF trenowała do końca czerwca, rozpoczynając przygotowania do nowego sezonu. Na dzisiaj jednak w klubie nie ma pieniędzy. Podjęliśmy działania, które mają na celu pozyskanie sponsorów. Wysyłamy oferty współpracy, rozmawiamy z różnymi firmami i liczymy na to, że w Poznaniu znajdą się chętni do sponsorowania siatkówki. Tym bardziej, że my nie potrzebujemy zbyt wielu pieniędzy. Nie jesteśmy Naftą Piła czy byłym Augusto Kalisz, gdzie w grę wchodziły miliardy. My jesteśmy zespołem studenckim, aby zagrać w lidze i na przygotowania potrzebujemy 150 tysięcy złotych. Ta kwota nie musi wpłynąć od razu, możemy dostawać ją w ratach. W zamian oferujemy reklamy w kilku punktach miasta. Nie mówiąc już o reklamach w sali. Mamy także zapewnienie, że nasze mecze będą retransmitowane w telewizjach regionalnych - zapewnia trener Skrobański.

  Wszystko przygotowane

  Mimo że przyszłość zespołu nie jest jeszcze znana, szkoleniowiec AZS AWF ma już zaplanowane zgrupowanie w Murowanej Goślinie. Rozpocznie się ono 6 sierpnia. Będziemy tam mieli dobrą i tanią bazę. Jedziemy blisko Poznania, aby było taniej - mówi. Później beniaminka serii B czeka wyjazd na akademickie mistrzostwa Polski w Koszalinie. Ten wyjazd także nie będzie wiele kosztował, gdyż w tym przypadku za wyjazd płaci Zarząd Główny.
  Następnie, na początku września AZS AWF wystąpi w Pucharze Polski, gdzie udział jest obowiązkowy. A później już liga...
  Gdyby trenerowi oraz jego najbliższym współpracownikom udało się pokonać problemy finansowe, wówczas zespół przystąpi do rozgrywek praktycznie w niezmienionym składzie. Na występy w naszej drużynie wyraziła zgodę jedna zawodniczka z Gwardii Wrocław. Nie wiem jeszcze co zadecyduje Magdalena Hoppe, która skończyła studia - dodaje trener poznanianek.
  Wszystkie plany i rozmowy z zawodniczkami uzależnione są jednak od jednego - finansów. Siatkówka jest obecnie bardzo popularna i mam nadzieję, że nasze starania o pozyskanie sponsora zakończą się powodzeniem. Mamy obietnice z różnych stron, ale póki w kasie jest pusto, ciągle nie wiadomo, co będzie dalej... - stwierdza Skrobański.

  Sonda

  Które ze świąt uważasz za bardziej poznańskie?

  • Dzień Św. Marcina (77%)
  • Imieniny Miasta - Dzień Patronów Miasta Piotra i Pawła (23%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.