Wybierz region

Wybierz miasto

  Ukraińcy napadli na swoich rodaków

  Autor: SAGA

  2000-08-22, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  W Luboszu (powiat Międzychód) czterech obywateli Ukrainy zostało w sobotę zaczepionych przez mężczyzn, którzy nakazali ,,zapłacić za przejazd''. Policja poszukuje napastników. Sporządzono już ich portrety pamięciowe.

  W Luboszu (powiat Międzychód) czterech obywateli Ukrainy zostało w sobotę zaczepionych przez mężczyzn, którzy nakazali ,,zapłacić za przejazd''. Policja poszukuje napastników. Sporządzono już ich portrety pamięciowe.

  Było ok. 7.00 rano, gdy czterech obywateli Ukrainy podróżujących w kierunku Szczecina zatrzymało się w Luboszu (gm. Kwilcz, pow. Międzychód). Jechali na giełdę samochodową, mieli więc przy sobie sporo pieniędzy. Poszli do baru na kawę. Po powrocie, gdy wsiedli do swojego samochodu, zostali zaczepieni przez czterech nieznanych dotąd sprawców. Napastnicy kazali im zapłacić za przejazd drogą, którą - jak mówili - ,,obsługują''. Opłata wynosiła 1 proc. od kwoty, którą każdy z Ukraińców posiadał (sprawcy na wypadek, gdyby któryś z napadniętych chciał schować pieniądze - dokładnie przeszukali ich w pobliskim lesie). Grożąc nożem, zabrali w sumie 7 tys. 400 dolarów amerykańskich, pozostawiając napadniętym jedynie pieniądze polskie i ukraińskie i uciekli samochodem. Jak twierdzą pokrzywdzeni, napastnicy również byli narodowości ukraińskiej.
  Sporządzono już portrety pamięciowe sprawców. Jeden z nich ma ok. 35 lat, mierzy 165 cm wzrostu, ma szczupłą budowę ciała, włosy ciemnoblond (na głowie, w dniu zdarzenia miał czapkę ,,bejsbolówkę'', ubrany był w czarną kurtkę i czarne dżinsy).
  Drugi ma ok. 30 lat, mierzy 175 cm wzrostu, jest atletycznej budowy ciała, na twarzy miał 2 - 3 dniowy zarost. Również ubrany był na czarno. Osoby, które posiadają o nich jakiekolwiek informacje, proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Międzychodzie (095) 748 - 20 - 51 lub z Komendą Wojewódzką Policji w Poznaniu tel. (bezpłatny) 0 800- 130 - 334, względnie - z najbliższą jednostką policji tel. 997. Policja zapewnia anonimowość. Przypomnijmy, że dzień wcześniej, nieopodal opisywanego przez nas zdarzenia, miał miejsce napad na samochód przewożący papierosy z podpoznańskiej wytwórni. Policjanci jednak - zaznaczając, że ta okolica jest ostatnio szczególnie niebezpieczna - nie wiążą ze sobą obu przestępstw.

  Sonda

  Które ze świąt uważasz za bardziej poznańskie?

  • Dzień Św. Marcina (77%)
  • Imieniny Miasta - Dzień Patronów Miasta Piotra i Pawła (23%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.