Wybierz region

Wybierz miasto

  Wicewojewoda wielkopolski złożył rezygnację

  Autor: ABO

  2000-09-03, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  Jerzy Stępień, I wicewojewoda wielkopolski złożył w czwartek rezygnację. Wojewoda Stanisław Tamm nie podjął jeszcze decyzji, czy przekaże ją premierowi, który dokonuje formalnego powołania i odwołania tej rangi ...

  Jerzy Stępień, I wicewojewoda wielkopolski złożył w czwartek rezygnację. Wojewoda Stanisław Tamm nie podjął jeszcze decyzji, czy przekaże ją premierowi, który dokonuje formalnego powołania i odwołania tej rangi urzędników.

  Jerzy Stępień od początku rządów koalicji AWS-UW był, z rekomendacji Unii Wolności, pierwszym zastępcą najpierw Macieja Musiała, a ostatnio Stanisława Tamma. Jego dymisja ma związek z uchwałą Zarządu Krajowego UW, która zobowiązuje wszystkich wysokich urzędników tej partii, by do 31 sierpnia zrezygnowali z pełnienia funkcji w administracji rządowej. Taki krok to następstwo wyjścia Unii z koalicji.
  Stępień złożył rezygnację na ręce wojewody wielkopolskiego. Zgodnie z procedurą wojewoda powinien ją przekazać premierowi, który podejmuje ostateczną decyzję. Stanisław Tamm nie ukrywa jednak, że nie chciałby, aby Jerzy Stępień odchodził z pracy w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim. - Chciałbym, aby dalej pełnił tę funkcję, bo bardzo dobrze oceniam jego dotychczasową pracę. Rozważam, co zrobić z dymisją. Na razie nie umiem powiedzieć kiedy podejmę decyzję - powiedział wczoraj ,,Gazecie'' wojewoda Tamm. Na razie jedynie poinformował premiera o fakcie i okolicznościach złożenia dymisji. Formalnego wniosku o odwołanie swojego zastępcy nie przekazał.
  W tej sytuacji Jerzy Stępień normalnie pełni swoje obowiązki. Deklaruje też gotowość pozostania na stanowisku, jeżeli wojewoda nie przekaże dymisji premierowi lub jeśli premier jej nie przyjmie.

  Marek Zieliński
  przewodniczący wielkopolskiej UW

  Uchwała Zarządu nie przewidziała wyjątków. Jedyna możliwość była taka, że ktoś się jej nie podporządkuje. Oczywiście, może się zdarzyć, że dymisja nie zostanie przyjęta. Wówczas Zarząd Krajowy będzie się musiał zastanowić nad taką sytuacją.

  Sonda

  Które ze świąt uważasz za bardziej poznańskie?

  • Dzień Św. Marcina (77%)
  • Imieniny Miasta - Dzień Patronów Miasta Piotra i Pawła (23%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.