Wybierz region

Wybierz miasto

  Więcej miejsca dla samochodów

  Autor: MAZ

  2000-08-16, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  Wiele wskazuje na to, że już niebawem mieszkańcy piątkowskich osiedli będą mieli mniej powodów do narzekań z powodu braku miejsc do parkowania. Po trwających dwa lata negocjacjach właśnie pozytywnie zakończono starania ...

  Wiele wskazuje na to, że już niebawem mieszkańcy piątkowskich osiedli będą mieli mniej powodów do narzekań z powodu braku miejsc do parkowania. Po trwających dwa lata negocjacjach właśnie pozytywnie zakończono starania o wydzierżawienie od miasta dwóch obszarów, na których powstaną parkingi.

  Jeden znajduje się przy pętli autobusowej u zbiegu ulic Henryka Opieńskiego i Umultowskiej. Ma powierzchnię 2000 metrów i będzie mogło tam parkować 80 pojazdów. Drugi parking u zbiegu ulic Umultowskiej i Madziarskiej o powierzchni 7300 metrów kwadratowych pomieści 260 samochodów. Kiedy oba strzeżone parkingi będą gotowe trudno dziś jeszcze określić. Poznańska Spółdzielnia Mieszkaniowa ma już zatwierdzone przez Wydział Urbanistyki i Architektury warunki zabudowy pierwszego z parkingów. Wystąpiła też o zatwierdzenie warunków zabudowy drugiego. Oba parkingi będą miały utwardzoną nawierzchnię, oświetlenie i czynne będą przez 24 godziny.
  Elżbieta Schmidt
  Zastępca Prezesa
  Zarządu Poznańskiej
  Spółdzielni
  Mieszkaniowej:

  Zdajemy sobie sprawę, że wszystkie wolne miejsca na parkingi na Piątkowie zostały już zagospodarowane. Robimy więc co możemy. Małe parkingi, często na cztery samochody powstają przy budynkach na zdewastowanych terenach zielonych. Tak jest na przykład na osiedlach Batorego, Śmiałego i Chrobrego. Ale bywa też i tak, że w nowych blokach od razu budowane są garaże i miejsca parkingowe. Tak jest na przykład na Osiedlu Chrobrego 13 bis oraz na Osiedlu Batorego 50.

  Sonda

  Które ze świąt uważasz za bardziej poznańskie?

  • Dzień Św. Marcina (77%)
  • Imieniny Miasta - Dzień Patronów Miasta Piotra i Pawła (23%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.